Průvodce letní televizní sezonou: Nejvíce novinek nabídne Prima

letoLÉTO 2010 – PROGRAMOVÉ TIPY. V dnešním článku se podíváme na to, jaké programové zpestření připravují na letní měsíce menší české televizní stanice. Samozřejmě, že stanice naplňují schémata většinou reprízami či akvizicemi, které by v hlavní sezoně nepřinesly kýžený výsledek. Patrně nejvíce novinek chystá Prima Cool, léto bude ve znamení reality-show.

Připomeňme, že si můžete přečíst také první díl průvodce letní televizní sezónou. Aktualizovali jsme i program televize Prima, uveďme, že ta připravuje hned několik zajímavých novinek. Od 11. července projde zpravodajství většími změnami a především je plánován přechod na formát 16:9, o den později (pondělí) se těšte na první vydání VIP Zpráv. Připravena je také premiéra amerického seriálu Knight Rider, konkrétně nejnovější verze, která se ovšem v USA dočkala pouhé jediné řady. Seriál ovšem s velkým úspěchem nasadila i TV JOJ, seriál generoval pravidelně vysoké výsledky. Prima jej nasadí od úterý 13. července ve 20:00.

Vydejme se nyní za ČT2, ČT24, Novou Cinema, MTV a Primou Cool. O hudební televizi Óčko jsme vás již informovali v samostatné aktualitě Léto na Óčku ve znamení festivalů. TV Óčko se bude věnovat právě festivalům, chystá reportáže, ale i speciální vydání pořadů Inbox a DJ divák.

ČT2 s hudebními akcemi a americkým nezávislým létem

Druhý program České televize se rovněž bude držet osvědčeného schématu, premiéry potom vyplní především reprízy nejúspěšnějších a nejzajímavějších dílů jednotlivých pořadů.Česká televize přichystala i několik lahůdek, v pondělí 5. července v 20:00 připravila Lazebníka sevillského. Sobotní osmá večerní je pak vyhrazena Velkému umění, pro diváky jsou naplánovány hudební pořady jako Prague Proms, Smetanova Litomyšl a další. Hudbě patří i páteční večery, kdy ČT po dokumentech o přírodě a britském seriálu Moje rodina odvysílá pop-rockové koncerty a následně hudební dokument Bigbít.

Po půl jedenácté večer každou neděli vyhrazuje ČT2 pravidelnému Americkému nezávislému létu 2010. Připraveno je celkem devět celovečerních filmových titulů, všechny uvede druhý program v premiéře. Kompletní přehled hledejte na webu České televize.

ct2_leto_20101Programový plán ČT2 na léto 2010, pro zvětšení klikněte myší.

ČT24 s reprízami velkých politických debat

Zpravodajská stanice nebude žádný z programů během léta pozastavovat, výjimku tvoří jen 168 hodin. Interaktivní pořad Hyde Park si vezme dovolenou a místo něj ČT nasadí nejzajímavější politické debaty uplynulých 20 let. S nápadem přišli diváci a návštěvníci profilu pořadu na Facebooku.

Nova Cinema především s filmy, v pátek a sobotu se seriály

Filmový kanál televize Nova jde do letního boje především s českými filmy, patřit jim budou celé víkendy, sobotu zaplní prakticky celou. V neděli uvidí diváci například trilogii s Tomášem Holým (Pod jezevčí skálou, …) Odpoledne zůstává Ulice, Hvězdná brána, Brutální Nulita a Jsem do tebe blázen.

Pátek se již tradičně nejúspěšnější americké seriálové tvorbě, pátá řada seriálu 24 hodin nabídne hned dva díly za sebou, následovat v 22:00 bude čtvrtá premiérová řada seriálu Ztraceni. V sobotním schématu zůstává dvojitá porce sedmé řady seriálu Zákon a pořádek s podtitulem Útvar pro zvláštní oběti VII.

Přes léto nepoběží filmový magazín Hvězdný reportér, s Tomášem Krausem se však diváci setkají v rámci denních aktualit z letního filmového festivalu z Karlových Varů.

cinema_leto_20101Programový plán Novy Cinema na léto 2010, pro zvětšení klikněte myší.

MTV vsadí na tematickými víkendy

Už tento víkend (25. – 27.6.) se ponese ve znamení festivalů, první tematický víkend hudební stanice MTV nese název Jdu na fesťák. O týden později uvede MTV „Já jsem zábava“ (aneb party, party, party), další týdny se jmenují „Já jsem hip hop„, „Já jsem styl“ (popové princezny), „Já jsem adrenalin“ (extrémní sporty), „Já jsem rock“ a jiné. Názvy vychází ze staniční sloganu. Předposlední víkend (20. – 22.8.) přijde příprava na Talentmánii – „Já jsem realita„.

Pátek a čas 22:00 je vyhrazen koncertům Gorillaz, Green Day, Sharika + Lady Gaga,… Na diváky čekají i premiérové seriály Jessica Simpson Krásná bez hranic, Real World PC, 16 a těhotná, Fur TV.

Prima Cool – reality léto s velkou porcí premiér

Patrně nejvíce premiér uvidíme toto léta na Primě Cool, druhý program Primy vystřídá úspěšnou reality-show Faktor strachu premiérou dalšího obdobně zaměřeného pořadu – Ninja Faktor (Ninja Warrior) – jedná se o sportovní show plnou překážkových drah, nebezpečí a zábavy. Čas 20:15 obsadí Doktor Mozek, 21:00 premiéra čtvrté řady sitcomu Jmenuju se Earl a poté již sitcom Jak jsem poznal vaši matku.

PSALI JSME: Šestá Futurama se blíží. Bude i na Primě Cool?

Přelom července a srpna pak připraví pro diváky další porci změn. Pondělí a pátek v 20:15 odvysílá Prima Cool Top Gear, úterý nabídne Trucky na ledě (řidiči tahačů s plným nákladem přejíždí po zamrzlých jezerech), středa patří seriálu Řekni, kdo tě zabil (Pushing Daisies), čtvrtek potom Mistři demolice (dvě družstva se snaží postavit co nejpevnější stavbu, druhému týmu tu jeho srovnat se zemí). Po 18. řadě seriálu Simpsonovi Prima Cool zreprízuje celý seriál od samého začátku. V pátek pokračuje premiéra seriálů Hrdinové III a Lovci duchů IV.

primacool_leto_2010 Programový plán Primy Cool na léto 2010, pro zvětšení klikněte myší.

primacool_leto_2010_next Programový plán Primy Cool na léto 2010 od 26. července, pro zvětšení klikněte myší.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .