Prima vyrukuje na podzim s nečekaně velkým množství premiér

logo_primaPodzimní souboj televizních stanic bude letos velmi ostrý. Minulý týden prezentovala program televize Nova, ve čtvrtek 5. srpna byla novinářům představena podzimní skladba programu televize Prima. Komerční dvojka investovala do programu o polovinu více finančních prostředků než loni, do boje s konkurencí jde skutečně ve velkém. Kromě velkého projektu Česko Slovensko má talent uvede „moderní rodinnou ságu“ Cesty domů.

Televize Prima vstupuje do podzimní televizní sezóny 2010 s velmi silnou municí, novou vlajkovou lodí by se mohl stát nový vztahový seriál Cesty domů, jehož tým tvoří lidé ze seriálů Pojišťovna štěstí či Ordinace v růžové zahradě. Ještě před uvedením hlavních taháků však Prima naláká diváky na další novinky (jako například Nikdo není dokonalý).

Třikrát týdně od osmi hodin původní seriál

Velké naděje a investice vložila televize Prima do nového seriálu s názvem Cesty domů, první klapka padla ve čtvrtek 5. srpna. Seriál má svůj potenciál zejména díky silnému realizačnímu týmu. Pod režijní taktovkou Jiřího Adamce se od poloviny září začne odehrávat „silný emocionální příběh“ o dvou znepřátelených lékařských rodinách. Televize ovšem popírá, že by se jednalo o lékařský seriál. Hlavní role se ujme Miroslav Etzler (přechází ze seriálu TV Nova Pojišťovna štěstí) v roli právě vyhozeného policisty kvůli problémům s alkoholem, manželkou mu bude Pavla Vitázková (za svobodna Papoušková, hrála v Ordinaci v růžové zahradě). V dalších rolích se objeví Ladislav Potměšil, Alois Švehlík, Jan Dolanský, Miluše Šlechtová, Jitka Smutná, Veronika Jeníková (přechází z Ordinace v růžové zahradě), z VKV přichází Viktor Limr a Jan Zadražil (oba si ve VKV zahráli doktory) a jiní.

PRESSKIT TV PRIMA: CESTY DOMŮ

Prozatím není známo, kdy se seriál objeví. Prima ho plánuje nasadit na druhou polovinu září, prozatím je napsáno osm dílů, plánuje se zhruba 75 dílů a vysílán bude dvakrát týdně. Třetí závěrečnou řadou pokračuje komediální seriál Přešlapy, nově příchozí postavou je herečka Linda Rybová v roli rozvodové advokátky a do děje výrazněji promluví Zuzana Kajnarová. Druhá řada seriálu Zázraky života z pera Evy Papouškové se momentálně natáčí a Prima jej plánuje do programu příští rok.

PRESSKIT TV PRIMA: PŘEŠLAPY

Téměř k nepoznání se změní Hádej, kdo jsem!, pořad získá novou dekoraci a grafiku, ta má připomenout šedesáté výročí vzniku amerického vzoru What’s My Line?. V sestavě hadačů zůstává Bohumil Klepl, Martin Zounar a Eva Holubová. Iva Kubelková a Barbora Nesvadbová zastanou v alternaci post Alice Bendové (odchází na mateřskou dovolenou). Sestavu doplní i Tomáš Matonoha. Hádat se však už nebudou jen profese, ale i koníčky a jiné informace. Režie se ujímá nově Jiří Adamec, dramaturgii má na svých bedrech Ivan Rössler. V nové verzi pořadu se budou hadači obměňovat, kmenové hadače na tři týdny vystřídá jedna známá osoba. Na podzim Prima uvede 16 dílů.

PRESSKIT TV PRIMA: HÁDEJ, KDO JSEM!

hadej_kdo_jsem-4

Devátá večerní patří výhradně původní tvorbě

Velké množství nových formátů je naplánováno i na čas 21:15. Jediná novinka, u níž je znám vysílací den, je Show Jana Krause. Late Night Show nasadí televize Prima vždy v pátek (tedy stejně jako tomu bylo na ČT1). Jan Kraus už několikrát avizoval, že oceňuje volnost a tvůrčí svobodu, do studia budou moci být zváni ve větší míře politici (důvodem omezení na ČT bylo volební moratorium), hovořit prý chce i na vážnější témata. Pro velký úspěch Prima nasadí od září i třetí řadu pořadu Hledá se máma a táta. Nákladným projektem je také velká reality-show Zdeňka Pohlreicha s názvem Na nože!. Dvanáct účastníku v ní bude bojovat o titul Superšéf, především pak o výhru jednoho milionu korun. Natočeno bude celkem třináct epizod.

PRESSKIT TV PRIMA: NA NOŽE!

Dvě další novinky budou patrně velkým překvapením. Na obrazovky televize Prima se vrací Zdeněk Izer, po Telebazaru, Kinobazaru a Pípšoubazaru přichází s novinkou SkečBar. Jak už název napovídá, Zdeněk Izer se stylizuje do role výčepního. „Usměrňujícím elementem“ a servírkou bude Nela Boudová, ostatně to sama uvedla na tiskové konferenci, Zdeňka Izera chce usměrňovat, aby se pořad mohl vysílat před 22. hodinou.

PRESSKIT TV PRIMA: SKEČBAR

Prima do programu včlenila i publicistiku, intimní zpovědi v cyklu Soukromá dramata každý týden představí příběh mimořádných osudů obyčejných, ale i známých lidí vždy na stejné téma. Moderátorem bude Janek Kroupa, známý žurnalista. Na projektu se měla původně podílet i Eliška Kaplicky Fuchsová (vdova po zesnulém architektovi Janu Kaplickém). Kvůli časové vytíženosti a jiným povinnostem ovšem svou účast nemohla naplnit.

PRESSKIT TV PRIMA: SOUKROMÁ DRAMATA

nanoze

Chybět nebudou ani premiérové akvizice

Co se týče akvizičních počinů, vsází Prima především na zaběhlé seriály. Diváci uvidí po skončení repríz premiéru seriálů Myšlenky zločince (4. a 5. řada), Sběratele kostí (4. řada) a Zoufalé manželky (6. řada). Novinkou bude desetidílný seriál od společnosti Disney s názvem Castle na zabití. Programový ředitel Gordon Lovit seriál přirovnal k někdejšímu seriálu Měsíční svit. Příběh vypráví o spisovateli detektivek, který pomáhá řešit skuteční policejní případy.

PRESSKIT TV PRIMA: CASTLE NA ZABITÍ

Sobotní Prima kino promítne diváků alespoň jednou měsíčně jeden velkofilm. Ze zahraničních zmiňme trilogii Piráti z Karibiku nebo Eragon. Prima letos vůbec poprvé odvysílá hned tři české filmy – Ulovit miliardáře, T.M.A. a Líbáš jako bůh.

Podzimní zábava ve znamení Got Talent

Televize Prima zavádí v sobotu v 18:00 poprvé premiérové okno, od září přichází další řada pořadu Jak se staví sen (dříve pondělí 21:15), v neděli zůstává S Italem v kuchyni. Od 23. srpna pokračují premiérové díly kulinářského pořadu Prostřeno!, jenž si Prima velmi pochvalovala, vytváří totiž stabilní divácký návyk.

Po třech letech na obrazovky TV Prima vrací Jiří Krampol a jeho pořad Nikdo není dokonalý. Čtyři díly uvede Prima od poloviny srpna až do polovinyzáří, mají tvořit skokanský můstek pro hlavní formáty. Další dva jsou v plánu na Vánoce a Silvestr. Speciální vydání pořadu nabídne duely měst o certifikát, každé město zastoupí dvě až tři známé osobnosti. „Petr Vojnar položí v ulicích celkem sedm anketních otázek a na každou z nich bude odpovídat pět obyvatel z každého města. Dotazy se budou týkat i soutěžících měst nebo VIP. Vítězem se stane město s větším počtem správných odpovědí,“ uvedla TV Prima.

PRESSKIT TV PRIMA: NIKDO NENÍ DOKONALÝ SPECIÁL

Hlavním lákadlem bude ovšem bezesporu formát Česko Slovensko má talent. Prima zatím z taktických důvodů neřekla, odkdy se show dostane do vysílání. Od pondělí 9. srpna však pořad Hádej, kdo jsem! vystřídá sestřih nejzajímavějších okamžiků třetí série britské verze tohoto pořadu. Připomeńme, že pořadem provázejí Jakub Prachař a Martin Pyco Rausch, v porotě usednou Lucie Bílá, Jan Kraus a Jaroslav Slávik.

talent

Prima Cool kromě stálic chystá i novinky

Nesmíme zapomenout ani na mladšího sourozence – Prima Cool. Pokračovat bude v zaběhnutém letním schématu, pondělí a pátky v 20:15 nabídnou motoristický Top Gear, v úterý se můžete podívat na Mistry demolice z produkce britské ITV (resp. Trucky na ledě). Tento blok je označen jako adrenalinový a diváci si jej podle programového ředitele pochvalují. Středa po repríze první řady uvede českou premiéru druhé řady akvizice Řekni, kdo tě zabil (v originále Pushing Daisies). Mimořádně nabitý je čtvrtek, od 20:15 se těšte na Criss Angel – „Charismatický mág s vizáží rockera a jeho napínavá show plná kouzelnických a kaskadérských čísel je tady!“, první dvě řady mají dohromady 38 dílů, následně příjdou Simpsonovi. Premiéra 21. řady tak nebude v tradičním čase 18:30, ten Prima Cool ponechává reprízovým částem.

PRESSKIT TV PRIMA: CRISS ANGEL

Po deváté večer přichází čas na animovanou Futuramu, na podzim uvidíme šestnáct premiérových dílů původně natočených jako 4 celovečerní filmy (první se v českém překladu jmenuje Benderovo parádní terno). Po skončení je v plánu premiéra druhé řady Teorie velkého třesku (Big Bang Theory). Třetí premiérovou řadu Jak jsem poznal vaši matku uvidíte od pondělí do čtvrtka po 21:30. Z dalších akvizic jmenujme Hrdinové 4.

Do programu se po letní pauze vrací i populární Faktor strachu, ani zde neuvidíte reprízy, ale premiérové díly. Navíc Prima Cool odvysílá i britskou verzi tohoto pořadu. V sobotu a neděli po osmé uvidíte filmy.

PRESSKIT TV PRIMA: GLEE

Dvaadvacet premiérových dílů seriálu Glee odvysílá Prima Cool na podzim v neděli podvečer. Americká stanice FOX s tímto „pozitivním seriálem“ slavila úspěchy. Uvidíme, zda tomu bude tak u nás. V českém znění uslyšíte Davida Švehlíka, Lucii Vondráčkovou, Jana Cinu, Báru Munzarovou, Valerii Zawadkou a další. Sobotní podvečer přinese sci-fi seriál Stav bez tíže (v originále Defying Gravity), ten vypráví o osmi kosmonautech z roku 2052 během jejich mise po Sluneční soustavě. Natočeno bylo 13 epizod.

Potvrzen je již čas nasazení kultovního seriálu Star Trek: Nová generace (Star Trek: The Next Generation). Prima Cool pro něj vyhradila místo ve všední dny v 17:45 po dovršení osudů Buffy, přemožitelka upírů. O návratu tohoto kultu jsme vás informovali.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .