Nova představila plán digitalizace a informační spot pro Domažlicko

Televize Nova počítá s tím, že analogové vysílání na Domažlicku vypne k poslednímu srpnu, pokud bude k tomuto datu vybaveno set-top-boxy alespoň 55 procent domácností. Na tiskové konferenci to řekl její ředitel Petr Dvořák s tím, že v současnosti nějaké zařízení pro příjem digitálního vysílání vlastní 43 procent domácností. Nova také představila vlastní plán digitalizace a informační spot pro Domažlicko.

Nova na tiskové konferenci zopakovala své stanovisko k přechodu na digitální vysílání. Upozornila na fakt, že má analogovou licenci do roku 2017 a stát pro úspěch digitalizace potřebuje tuto licenci změnit, aby bylo pokryto více než 70 procent území. „Stát tedy chce získat zpět frekvence přidělené licencí TV Nova. To ale znamená zásadní změnu podmínek podnikání TV Nova v průběhu platnosti licence,“ stojí v prohlášení Novy, jejíž ředitel Petr Dvořák situaci přirovnal k tomu, kdyby stát chtěl Mladoboleslavské Škodovce sebrat pozemky na kterých vyrábí auta. „Předpokládám, že z Volkswagenu by se ozvali podstatně rychleji než vyzval zvacím dopisem premiéra k jednání šéf CME“.


Dvořák dále uvedl, že Nova podporuje digitalizaci podle zásad „3P“, tedy Pokrytí (lidé nesmí přijít o signál), Penetrace (dostatečná vybavenost set-top-boxy díky důsledné informační kampani) a Program (zachování konkurenceschopnosti programu TV Nova – dvě nové pozice v jednom multiplexu). Podle Novy by se mělo při zavádění digitálního vysílání postupovat od oblastí s přeshraničním rušením, tedy ze západních Čech přes jižní Čechy a Vysočiny k Brnu, dále na Zlínsko, Ostravsku a přes vysílač Praděd do východních Čech a na Liberecko. Jako poslední by měla být řešena Praha, kdy by bylo využito zkušeností z předchozích etap. Nova to vysvětluje technickou náročností při přechodu ve velkých aglomeracích.


Konec srpna na Domažlicku zatím platí


Na již dříve avizovaném vypnutí digitálního vysílání k poslednímu srpnu se Nova domluvila s Českou Televizí za podmínky, že bude pro příjem digitálního vysílání vybaveno alespoň 55 procent domácností. Minulý týden si nechala vypracovat agenturou STEM/MARK průzkum, který zjišťoval jednak informovanost obyvatel Domažlicka ohledně připravovaného vypnutí analogového televizního signálu a dále pak vybavenost domácností pro příjem pozemního digitálního signálu. Podle průzkumu sice již téměř všichni obyvatelé okresu Domažlice. o vypnutí analogového televizního signálu slyšeli, celá třetina o něm ale nemá dostatek informací. Z průzkumu dále vyplynulo, že set-top-box vlastní 36 procent domácností, 2 procenta mají digitální televizor a 5 procent jiné zařízení pro příjem DVB-T.


Aby bylo kýženého stavu dosaženo, hodlají stanice diváky na Domažlicku informovat o blížícím se konci analogového vysílání informačními spoty. Ve spotu TV Nova vystupují moderátoři hlavní zpravodajské relace, jejichž obraz se náhle ztratí v šumu. Následuje upozornění na konec analogového vysílání a internetová adresa, kde se diváci dozví podrobnosti. Podle Dvořáka se bude podoba spotu postupně měnit a v případě, že by počet digitálně vybavených domácností dostatečně nerostl, přidá kampaň na důrazu. Spot bude vysílán pouze na Domažlicku, zbytek diváků místo něj uvidí upoutávky na pořady TV Nova.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .