Fúze satelitních rádií o krok pokročila, důležitý skok ji ještě čeká

Akcionáři poskytovatelů satelitního rádia Sirius a XM minulý týden schválili sloučení obou společností. Fúzi však ještě musí schválit federální úřady. Finanční analytici v uskutečnění fúze věří, právníci jsou spíše pesimisty. Investiční fondy známého finančníka George Sorose minulý týden oznámily pořízení několika milionů akcií obou společností.

O fúzi společností Sirius Satellite Radio a XM Satellite a s ní spojených problémech jsme již psali v článcích Sirius a XM uzavřely dohodu o fúzi  a Satelitní rádio XM Satellite čelí žalobě hudebních vydavatelství. Velmi složitý proces sloučení obou subjektů, které mají ve svém oboru – provozování placené satelitní rozhlasové platformy – jedinečné postavení na trhu, dosáhl minulý týden dílčího úspěchu. Akcionáři obou společností v úterý fúzi schválili. Tím dali zelenou transakci, jejíž hodnota se odhaduje na 5,1 mld. dolarů. Obě společnosti mají nyní dohromady přes 12. mil. předplatitelů. Analytici odhadují, že úspory z fúze by v budoucnu mohly dosáhnout až 7 mld. dolarů ročně.


Čeká se na schválení regulačními orgány
Proces fúze však rozhodně ještě není u konce. Celou transakci totiž musí schválit dva federální úřady – Ministerstvo spravedlnosti (Department of Justice) a Federální telekomunikační úřad (Federál Telecommunications Commission, FCC). Zatímco investiční bankéři ze společnosti Stanford dávají fúzi 70% šanci na schválení, respondenti anonymní ankety, kterou zorganizovala Deutche Bank mezi specialisty na antimonopolní právo, jsou opatrnější. V průměru dávají fúzi 48% procentní šanci. Každopádně předpokládají, že rozhodnutí by mohlo padnou již na začátku příštího roku.


George Soros je zjevně optimista
Řady optimistů, kteří věří ve schválení fúze, rozšířil známý finančník George Soros. Jeho investiční fondy minulý týden informovaly, že v obou fúzujících společnostech zaujaly významné pozice v řádech milionů kusů akcií. Zprávu o tom přinesla agentura Reuters.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .