Zákon o mediálních službách je opět ve sněmovně

poslancimaliUž podruhé je v poslanecké sněmovně zákon o audiovizuálních mediálních službách na vyžádání. Tento zákon musí Česká republika přijmout do 19. prosince letošního roku.

Pokud normu zákonodárci do tohoto termínu nestihnou. Hrozí Česku sankce ze strany EU. Poslanci proto bez rozpravy rozhodli přikázat zákon k projednání kulturnímu výboru a zároveň rozhodli o zkrácení lhůty projednávání na 45 dní.

„Cílem návrhu zákona je zajistit všem provozovatelům televizního vysílání a poskytovatelům audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání technologicky neutrální způsob regulace rovné podmínky hospodářské soutěže,“ uvedl ministr kultury Václav Riedlbauch.

Úkolem nové právní úpravy je zajistit všem poskytovatelům audiovizuálních mediálních služeb (tj. provozovatelům televizního vysílání a poskytovatelům audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání) technologicky neutrální způsob regulace a rovné podmínky soutěže, tedy přístup, který nebude činit rozdíl mezi různými platformami pro šíření obdobného obsahu, nicméně zohlední rozdílnou povahu televizního vysílání jako lineární služby a audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání jako nelineárních služeb. Proto bude regulace obsahu audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání užší než regulace obsahu televizního vysílání.

Zákon schválila 17. srpna úřadnická vláda Jana Fišera.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .