Noc s Andělem nahradí Hotel Insomnia a Pozdní sběr

jirihavelkaČeská televize dnes oznámila nástupce 11let trvající Noci s Andělem.

Jak už jsme vás informovali, v sobotu 28.listopadu uvede ČT2 jubilejní 500.díl pořadu Noc s Andělem. V roce 2010 jej nahradí hned dva nové pořady – Hotel Insomnia a Pozdní sběr. Podle ČT mají „navázat na vše dobré, co vzniklo v týmu Pavla Anděla a Jana Kratochvíla.“ Oba pořady primárně míří na mladší publikum, větší pozornost chtějí věnovat alternativní produkci.

První novinkou je Hotel Insomnia, jehož průvodcem se stane Jiří Havelka (29) – viz foto. Režisér a autor je známý ze svých projektů ze studia pražského Studia Ypsilon, Havelka je držitelem ceny Alfréda Radoka v kategorii Talent roku a patří ke kmenovým režisérům Studia Ypsilon. Působí i v Divadle Vosto5. Hudebně zaměřený pořad se na obrazovky dostane každou druhou sobotu, v živém vysílání vystoupí hudebníci různých stylů a žánrů. Stopáž je určena na 90 minut. A na co se tedy můžeme v tomto pořadu těšit? „V hotelu Insomnia se setkávají pozoruhodné postavy, vystupují tu zajímavé kapely a věčně bdící recepční pro vás chystá noční menu z toho nejvýraznějšího, co jej v poslední době zaujalo. Ale v hotelových pokojích si mezitím hosté žijí svým vlastním, mysteriózním životem...,“ říká k celému projektu Ladislav Šticha, tiskový mluvčí ČT. Součástí pořadu budou samozřejmě i hosté a také Totální hitparáda, ta má divákům pomoci zorientovat se „i v těch nejpodivnějších událostech posledních týdnů„.

hana-simkovaDruhý čtrnáctideník nese název Pozdní sběr. Moderátorka Hana Šimková v přímém přenosu provede uměleckými počiny. Formát se zaměřuje na milovníky kultury a kulturního dění u nás (bez ohledu na žánr). „Hlavními hosty prvního vydání budou Jakub Prachař a Vojta Dyk, kteří se rozhodli vytvořit divadelní útvar v pravdě zvláštní „trucmuzikál“ Pornohvězdy! Jejich dalším počinem je trvale beznadějně vyprodané představení inspirované francouzským cirkusem, La Putyka. Pánové jsou zároveň členy úspěšné skupiny Nightwork, která bude celou dobu zpříjemňovat konzumaci Pozdního sběru!“ Dále se dočkáme přehledu akcí na 14 dní a reportáže z výstav, koncertů, představení, performace a happeningů, které hýbou světem českého umění.  Hanu Šimkovou není třeba blíže představovat. Skutečně se jedná o dceru zesnulého herce Miroslava Šimka, pamatovat si ji můžete například jako průvodkyni ranního vysílání Snídaně s Novou, tvořila dvojici s Pavlem Svobodou.

První vydání Noci s Andělem jsme mohli zhlédnout 1.září 1999 a jeho hosty byli Richard Miller, Petr Hapka, Bára Štěpánová – celkem pořad navštívilo 2 500 hostů. Ani jednou nepřikročila ČT k programové změně, každý díl se dokonce odehrál v jiném prostředí (a také v exteriérech). Moderátor Pavel Anděl bude dále spolupracovat na pořadu Musicblok, slýchavat jej můžete i na RockZone 105,9 FM.

Foto: Zdroj České noviny a archiv TV Nova

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Jyry

    Co jsem zatím viděl a slyšel v HI bylo tak trapný a ubohý, že jsem přesvědčen, že si děláte z diváků blbou srandu. To zprofanované MTv má zcela profesionální úroveň.Takový pád vysílacího času pro mladé do prdele si PA čK nezaslouží !
    Zato PS s HŠ je zatím super. Jako hezčí PA zamlada a ještě zábavnější.
    Taky Medůza po vyloučení Švece z Opavy s kapelou Pepe je s Vitiskovou super.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .