V sobotu ČT odvysílá 500. Noc s Andělem, letos končí

nocsandelem.jpg

Celý sobotní prime-time vyhradí ČT2 oslavám 500.vydání Noci s Andělem.

V sobotu 28.listopadu uvede druhý program České televize jubilejním vydání. „Přímý přenos 500. Noci s Andělem bude jedinečným setkáním výjimečných osobností, úsměvnou rekapitulací a zároveň rozloučením s tímto pořadem. Vycházíme z toho, že 11 let a 500 vysílání je obdivuhodná dávka materiálu. Každý host a každý přenos byl originálem,“ uvedla Česká televize. Konkurovat mu budou hned dva hudební programy – Duety (ČT1) a Český Slavík (TV Nova).

Pětihodinový maraton rozdělila stanice do čtyř částí. V první (20:00 – 21:00) se diváci setkají s 500.hostem, hercem Mariánem Labudou. Druhá část – 500 Nocí ve 120 minutách (21:00 – 23:00) nabídne rekapitulací 11 let, seznámíme se s historií pořadu, nejvýznamnějšími hosty. „Bude to kombinace, krátkých sestřihů a živých vstupů s vybranými hosty,“ upřesňuje ČT. Ve studiu se vystřídají hosté jako Dagmar a Václav Havlovi, Pavel Liška, Bolek Polívka, Karel Šíp či Tereza Kostková. Třetí část (23:00 – 24:00) bude uvedena pod názvem Noc patří nám – zpívaná návštěva hvězd přímo z oběžné dráhy. Koncert v přímém přenosu představí Petra Maláska, který doprovodí Karla Gotta, Lucii Bílou, Hanu Hegerovou, zazpívá i Aneta Langerová. Poslední hodinovka (0:00 – 1:00) – Popůlnoční Best Of – je sestaven především ze zajímavých rozhovrů se zahraničními hosty (Glen Hansard, Suzanne Vega, The Frames, skupina Nazareth a další).

Letos se diváci zřejmě navždy budou muset s tímto program rozloučit, od Nového roku jej nahradí jiné pořady. Na tiskové konferenci k vánočnímu programu, to prozradila ředitelka programu Kateřina Fričová. Nástupce Noci s Andělem se podle jejich slov hledal dlouho a obtížně. Cílem bylo divákům nabídnout skutečnou alternativu. Pořad nahradí hned dvojice programů, ty se budou střídat každých 14 dní. První se zaměří na divadlo, druhý naopak poskytne „alternativní zábavu“ v podobě různých skečů. Názvy pořadů nechtěla ředitelka prozradit, důvodem jsou neblahé zkušenosti z minula, kdy ČT někdo s registrováním předběhl. Uvést nakonec nechtěla ani jména moderátorů.

Noc s Andělem se s televizním světem rozloučí v posledním dni roku, na Silvestra od 18:00 uvede ČT2 tradiční silvestrovské pásmo, tentokrát s názvem Finále Grande.  V šestihodinovém pásmu vystoupí Divokej Bill (18:00), Bro’s ‚n‘ Beasts (18:50),  Wohnout (19:20), Vladimír Mišík (20:00), Vypsaná fixa (20:50), -123 minut (21:40),  United Flavour I. (22:20), Blue Effect (23:00) a United Flavour II. (23:40). Po půlnoci je připravena poslední hodina – 10 Silvestrů za 60 minut aneb Noc už je minulostí. Má se jednat o „to nejlepší z historie“. Vystoupí například Aneta Langerová, MIG 21, Chinaski nebo Petr Bende.

Pavel Anděl v ČT zůstává, i nadále bude připravovat Musicblok. Od Nového roku má i on projít změnami. Noc s Andělem se poprvé vysílala 1.9.1999. S moderováním začínal Pavel Anděl na v rádiu Evropa 2, asi tři roky působil i v TV Prima (pořad S.O.S.). Dramaturgicky i producentsky zajišťuje pořady Pomeranč a právě zmíněný Musicblok. Kromě ČT působí i v RockZone 105,9 FM v pořadu Andělská dvacítka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .