Kabeloví operátoři musí vyřadit program DSF

dsfČeští ani slovenští kabeloví operátoři nemůžou do svých nabídek zařadit neplacený německý sportovní kanál DSF, a to i přesto, že vysílá na satelitu bez kódování. Společnost Chello Central Europe, která patří stejnému vlastníkovi jako kabelový operátor DSF, upozorňuje ve svém newsletteru, že šíření tohoto programu na území ČR nebo SR je ilegální.

Práva k vysílaným pořadům jsou teritoriálně omezena na regiony Německa, Švýcarska a Rakouska. Mimo něj tedy není a nemůže být nikdo autorizován k retransmisi. Pokud někteří čeští nebo slovenští operátoři vysílání DSF (brzy Sport 1) přebírají do svých sítí, budou muset tento program ze své nabídky vyřadit,“ uvedl dnes Václav Mozer ze společnosti Chello Central Europe.

Populární německý kanál DSF se v neděli 11. dubna přejmenuje na Sport 1, bude tak nepřímo konkurovat programům Sport 1 a Sport 2, které vysílají pod stejnou značkou v regionu střední Evropy a zastupuje je právě společnost Chello Central Europe. Její nynější aktivita proto směřuje k vyřazení německé konkurence ze všech nabídek kabelových operátorů v České republice, na Slovensku a zřejmě i v Maďarsku.

Diváci mohou i nadále legálně přijímat tento program přes satelit, kde vysílá nekódovaně na pozici 19,2 st. východně. Kanál mají v nabídce i abonenti satelitní služby UPC Direct, která ale tuto orbitální pozici brzy opustí. I nadále bude program DSF/Sport 1 k dispozici stovkám tisíc diváků, kteří přijímají satelitní programy individuálně, a tudíž z českého ani slovenského trhu zcela nezmizí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky:, ,