Vydavatele Vlasty postihl pokles zisku o 85 %

casopisysanomamaleFinský vydavatel tisku a magazínů Sanoma dnes zveřejnil výsledky hospodaření za první kvartál tohoto roku. Výsledky dopadly velmi špatně, zisk společnosti se propadl o 85 procent na částku 8 milionů eur (cca 212 milionů korun).

Sanomě, která u nás vydává například Květy, Vlastu, Story, Praktickou ženu, Překvapení či českou verzi měsíčníku National Geographic, za leden až březen klesly tržby o sedm procent na 636 milionů eur. Čistý zisk za první čtvrtletí minulého roku dosáhl 54 milionů eur. Finský podnik bude v letošním roce snižovat počty zaměstnanců a také předpokládá, že mu tržby i provozní zisk budou klesat i dále. Akcie společnosti se na burze v Helsinkách snížily o dvě procenta na 10,38 eura.

Sanoma podniká i ve střední Evropě, zejména v Rusku, Srbsku, Bulharsku a ČR. Na konci čtvrtletí zaměstnávala 18 tisíc lidí, o pět procent více než v minulém roce, napsala agentura AP.

Sanoma má i poloviční podíl ve společnosti Stratosféra, která vydává časopisy o společnosti, životním stylu či motorismu. Jejími tituly jsou například Esquire, Harper’s Bazaar nebo Autocar.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .