Společenský týdeník Šťastný Jim skončil

stastnyjimmalyVydavatelství Bauer Media se rozhodlo, že přestane vydávat týdeník Šťastný Jim. Informovaly o tom Lidové noviny.

Tuto informaci potvrdil Jaromír Skopalík, jednatel Bauer Media. Poslední číslo Šťastného Jima vyšlo ve čtvrtek 18. června. Týdeníku v posledních pěti letech trvale klesal prodaný náklad. V roce 2004 prodával víc než 56 tisíc výtisků, loni to však byla už polovina a přes třicet tisíc se nedostal ani letos v dubnu, v zatím posledním období, za které jsou k dispozici oficiální čísla. Oproti téměř devadesáti milionům korun, které dokázal získat na inzerci v roce 2004, se poslední tři roky držel kolem padesáti milionů. Uvádí to ročenka Unie vydavatelů.

Časopisu nepomohlo ani oživení, které čtenářům nabídlo za stejnou cenu (29 korun) lakovanou obálku, 16 stran navíc a větší formát.

Titul v roce 2001, po svém odchodu z časopisu Story, založila právě Halina Pawlowská, vedla jej a propůjčila mu i svou tvář. To nejprve fungovalo, za pár let se ale týdeníku přestalo dařit. Pawlowská z něj odešla.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .