Od středy je k dostání sté číslo Pevnosti

pevnost_100_shrekPražská vydavatelská společnost, s.r.o. vydala minulý týden sté jubilejní číslo časopisu věnující se fantastice, sci-fi, hororům a dalším nejen literárním a filmovým oblastem.

Minulý týden vyšlo již sté číslo časopisu Pevnost (8/2010), titulní stranu si „zabral“ zelený zlobr Shrek. V aktuálním vydání si přečtete přání předních českých osobností české fantastiky, ale i postřehy spolupracovníků. Zpestřením je původní komiks Godot spoutaný (autoři Jiří Grus & Tomáš Prokůpek). V čísle 8/2010 vůbec naposled najdete soutěžní rubriku, výherní úkoly najdete nově pouze na internetovém portálu www.pevnost.cz.

K TÉMATU: Pevnost s kvalitním papírem a novým webem

Pevnost vychází od roku 2002, vůbec prvním šéfredaktorem je Jan Hammer, po pouhých třech číslech ovšem odchází a nahrazuje jej Dalibor Tichý. Druhé číslo roku 2003 už ovšem vede opět někdo jiný – David Hartmann. V tomto roce rovněž dochází ke kompletní obměně redakce. O dva a půl roku později (08/2005) je součástí Pevnosti vůbec první knižní příloha. Nynější šéfredaktor Tomáš Němec je na svou funkci jmenován od čísla 9/2006 (53. číslo).

Květnové číslo časopisu Pevnost (5/2010) vyšlo na novém, kvalitnějším papíru (výjimkou jsou i nadále všité listy s povídkami, listárnou a rubrikou Dech draka). Přechod na jiný papír umožňuje kvalitnější tisk. Magazín projde možná ještě letos grafickou a obsahovou úpravou. Zprovozněn byl i nový portál www.pevnost.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .