René Zavoral byl zvolen novým generálním ředitelem Českého rozhlasu

Generálním ředitelem Českého rozhlasu bude dosavadní programový ředitel René Zavoral. Rozhodla o tom Rada Českého rozhlasu v rámci dnešního zasedání. Zavoral získal v obou kolech volby nejvyšší počet hlasů.

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral, foto: Český rozhlas

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral, foto: Český rozhlas

René Zavoral byl v mediálních kruzích považován za favorita volby, jelikož v rámci rozhlasu působil dlouhodobě na různých manažerských pozicích. Ve funkci náměstka generálního ředitele pro program byl fakticky pravou rukou odstoupivšího ředitele Petera Duhana.

Členové Rady Českého rozhlasu na dnešním zasedání vyjádřili Zavoralovi výraznou podporu. V prvním kole volby se utkal se čtyřmi dalšími kandidáty. Jeden z jeho protikandidátů Tomáš Němeček nezískal žádný hlas, další dva kandidáti Jakub Končelík a Michael Kralert získali po jednom hlase. Sám Zavoral získal už v prvním kole až 5 hlasů, a spolu s ním do druhého kola postoupil ještě Tomáš Skřivánek se dvěma hlasy.

Skřivánek získané dva hlasy obhájil i ve druhém kole. Zavoral získal 7 hlasů a byl zvolen novým generálním ředitelem Českého rozhlasu. Nový generální ředitel převezme funkci od prozatímního ředitele Karla Zýky 3. února 2016.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .