Radio Impuls spustilo šest nových dokrývačů

Radio Impuls minulý týden spustilo šest nových dokrývačů. Jedná se o nízkovýkonové kmitočty ve městech, která nejsou dostatečně pokryta z hlavních vysílačů. Radiu Impuls je přidělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na počátku …Radio Impuls minulý týden spustilo šest nových dokrývačů. Jedná se o nízkovýkonové kmitočty ve městech, která nejsou dostatečně pokryta z hlavních vysílačů. Radiu Impuls je přidělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na počátku dubna letošního roku.

V průběhu minulého týdne byly uvedeny do provozu následující dokrývací kmitočty: Aš – město 99,1 MHz/100W, Beroun město 101,5 MHz/200W, Děčín – město 102,7 MHz/200W, Karlovy Vary – město 93,0 MHz/200W, Příbram – město 96,4 MHz/200W a Sokolov 96,5 MHz/200W.

Jako první byl v úterý spuštěn sokolovský vysílač, následovala Aš a Karlovy Vary, dále Děčín, Beroun a o víkendu se začalo vysílat z Příbrami. Jak RadioTV potvrdil technický ředitel Roman Culek, všechny kmitočty využívají vertikální polarizaci a signál přejímají i s RDS balem ze stěžejních vysílačů Českých radiokomunikací. Provoz nových kmitočtů zajišťuje společnost Makom.

Impuls žádal kromě šesti výše uvedených kmitočtů ještě o frekvence Cheb 92,2 MHz/200W a Benešov 103,5 MHz. Prvně jmenovaný zamítl podle informací RRTV Český telekomunikační úřad již v létě loňského roku kvůli rušení Radia Egrensis a druhý neprošel přes RRTV z důvodu neúspěšné koordinace tohoto kmitočtu. „Co se týká Chebu a Benešova – budeme se snažit o to, abychom tady stejně jako i na jiných místech republiky naplňovali naši licenci, tedy licenci pro celoplošné rádio. Abych byl konkrétnější, budeme hledat cestu pro koordinaci jiných kmitočtů,“ řekl v dubnu RadioTV generální ředitel Radia Impuls Jiří Hrabák.

Benešov a Cheb označil za svou prioritu také Roman Culek. „Žádnou novou žádost jsme na RRTV ještě nepodali, ale na přípravě nových dokrývačů v Benešově a Chebu pracujeme.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: