Radio Hey Ostrava již vysílá na nových kmitočtech

Ostravské Radio Hey spustilo koncem minulý týden vysílání na dvou ze tří nových kmitočtů, které od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání získalo v červnu. Jde o kmitočty, které byly původně plánovány pro Radiohrad, jemuž RRTV před lety neoprávněně neprodloužila licenci.

Městský soud v Praze rozhodl, že Radiohradu měla být licence podle nového zákona prodloužena a další tři roky se připravovaly pro Radiohrad náhradní kmitočty. Když byly nalezeny a zkoordinovány, provozovatel Radiohradu svou žalobu nečekaně stáhl a podle RRTV tím o možnost vysílat přišel. Krátce na to kmitočty získalo rockové Radio Hey. Rozhodnutí RRTV překvapilo v tom, že kmitočty přidělila přímo jednomu z provozovatelů a nevypsala na ně licenční řízení. Přitom jde o tři kmitočty v druhé nejhustěji obydlené aglomeraci v Česku. Více viz Konec Radiohradu: osudová chyba nebo plánovaný úmysl?

Godula je přínosem

Největším přínosem pro ostravské Radio Hey je dokrývač Třinec – Godula 97,4 MHz/400W, který z nadmořské výšky přes 700 metrů dobře pokrývá okres Frýdek – Místek a zasahuje i do okresů Karviná a Nový Jičín. Pokrytí největšího slezského města Havířova by měl vylepšit dokrývač Havířov – město 102,7 MHz/40W, který byl taktéž spuštěn minulý týden.

Zbývající frekvence Ostrava – Slezská 87,6 MHz/31W zatím podle dostupných informací spuštěna nebyla. Její význam je pro Radio Hey poněkud sporadický, Ostravu totiž velmi kvalitně pokrývá ze svého hlavního vysílače Ostrava – Plesná 94,7 MHz/1kW.

Program šířený na nových frekvencích je v současnosti shodný s programem ostravským. Lidé z vedení Radia Hey ovšem nevylučují, že se v budoucnosti objeví regionální okna pro reklamu a zpravodajství. „Konečně se tak do dalších měst Slezska dostává nový neotřelý program, výrazně se lišící od ostatních regionálních stanic, které jsou si vesměs podobné jako vejce vejci. Stanici s tak širokým výběrem poctivého rocku v česku nenajdete. Večery jsou posíleny pořady, které sledují dění v různých stylech. V albu týdne, přehrajeme kompletně jedno celé klasické rockové album, které si vyberou svým hlasováním posluchači rádia Hey,“ prohlašuje provozovatel stanice v tiskové zprávě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .