Radio Beat vysílá v Liberci a míří do Boleslavi

Přiznivci rockové muziky na severu Čech se dočkali své stanice. Pražské Radio Beat dnes omezeným výkonem zahájilo vysílání na novém kmitočtu Liberec – Vratislavice 107,8 MHz/24W. Další na řadě je Mladá Boleslav, kde by dokrývač mohl fungovat do začátku léta. Serveru RadioTV to potvrdil ředitel Radia Beat Martin Hroch.

„Ode dneška mají i v Liberci šanci naladit vysílání rádia Beat a to na FM 107,8 MHz. Vysílač je umístěn ve Vratislavicích a vysílá zatím omezeným výkonem. V dohledné době se budeme snažit o navýšení výkonu, které je podmíněno měřením a vyloučení kolize s leteckou navigační službou,“ sdělil Hroch RadioTV. Liberecká frekvence, která byla do provozu uvedena dnes krátce po poledni, je v oficiálně zkoordinována v lokalitě Vratislavice na vyzářený výkon 24W při vertikální polarizaci.

Radio Beat dosud kromě svého stěžejního vysílače Praha – Dlabačov 95,3 MHz/5kW využívalo dokrývače Beroun – Záhrabská 107,7 MHz/200W a Kutná Hora – Kaňk 107,5 MHz/200W. Zkoordinován je již také dokrývač Mladá Boleslav – Kosmonosy 94,4 MHz/100W, jehož spuštění je podle Hrocha otázkou několika týdnů. „Stavba je plánována na květen,“ uvedl.

Další plány na rozšíření pokrytí Radia Beat směřují jeho provozovatelé na východ. Na stole RRTV leží žádost o přidělení dokrývače Pardubice 107,8 MHz/100W, ovšem řízení je přerušeno a zatím se čeká na stanovisko Českého telekomunikačního úřadu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .