Rádia Expres a Classic FM nevysílala – budova Mafry byla bez proudu

radiotv22Dnes okolo 22:30 utichlo vysílání pražských rádií Expres a Classic FM. Ve stejnou dobu přestaly fungovat internetové servery iDnes.cz a lidovky.cz, které spadají pod stejného vlastníka. Důvodem je totální kolaps elektrické sítě v nové budově vydavatelství Mafra v Praze 5. Vysílání obou stanic bylo obnoveno téměř po půldruhé hodině, přibližně ve 23:53.

Podle zdroje blízkého Mafře došlo k úplnému selhání elektroniky včetně telefonů a budově fungovala pouze malá nouzová světla. Stalo se tak přesto, že rozvod elektřiny v budově Mafry je několikanásobně zajištěn záložními zdroji a automatickými agregáty.

Z pohledu Mafry lze hovořit o velkém štěstí, že k havárií došlo zrovna v sobotu večer, protože v budově sídlí i redakce deníku MF Dnes. Kdyby se něco podobného přihodilo v kterýkoliv jiný den, mohlo by být ohroženo vydání novin, což by společnosti Mafra způsobilo škodu nesrovnatelnou s důsledky výpadku dvou regionálních rádií a dvou zpravodajských serverů.

Na odstranění problémů technici Mafry usilovně pracovali a krátce před půlnocí se podařilo obnovit vysílání obou rádií i funkci nejsledovanějšího zpravodajského serveru iDnes.cz. V neděli v 0:09 vydal server omluvu. „iDNES se omlouvá za přerušení zpravodajství, který bylo způsobeno výpadkem serverů.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .