Olomoucká rádia žádají o nové dokrývače

Rozhlasové stanice z Olomouckého kraje se snaží rozšířit své pokrytí a jejich ambice na expanzi míří do stále vzdálenějších regionů. Zatímco Rádio Haná se opakovaně pokouší získat dokrývač přímo v Olomouci, Radio Rubi a Fajn Radio Hity žádají o kmitočty v Hranicích, resp. Zlíně, kroměříži a Valašském Meziříčí.

Olomoucké Fajn Radio Hity má zájem o expanzi na východ. Stanice, která začínala s vysílačem Libina – Bradlo a v posledních letech získala tři dokrývače v Olomouci, Přerově a Prostějově, podala na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání žádost o územní rozšíření pokrytí kmitočty Kroměříž – sladovna 93,1 MHz/150W, Zlín – Jižní svahy 105,4 MHz/300W a Valašské Meziříčí – Strážka 102,9 MHz/100W.

RRTV řízení přerušila do doby než bude vyřešena koordinace na Českém telekomunikačním úřadu. Snaha Fajn Radia Hity je pochopitelná, proti svým lokálním konkurentům má jednoznačné nejmenší pokrytí a nejmladší hitový formát není v nových lokalitách žádnou místní stanicí nabízen.

Ovšem ani starší konkurenti Fajn Radia Hity se nevzdávají plánů na další rozšíření. Uničovské Radio Rubi svůj stěžejní vysílač Olomouc – Pohořany postupně doplnilo o dokrývače v Šumperku, Vrbnu pod Pradědem, Prostějově, Přerově, Zábřehu na Moravě, Vyškově a Boskovicích a nyní má zájem o devátý kmitočet na severovýchodě kraje. „RRTV přerušila s provozovatelem Josefem Hejlem řízení o změně souboru technických parametrů a územního rozsahu vysílání spočívající v přidělení kmitočtu Hranice 102,7 MHz/100W, alternativně 102,5 MHz/100W z důvodu zahájení řízení o předběžné otázce podle § 20 odst. 4 a § 21 odst. 1 písm. b) zákona č. 231/2001 Sb., kterou je koordinace kmitočtu na ČTÚ a z důvodu odstranění nedostatku v žádosti,“ stojí v zápisu z posledního zasedání RRTV.

Stranou nechce zůstat ani majitel olomouckého Radia Haná Pavel Foretník, který se již řadu let snaží získat dokrývač přímo v Olomouci. Ani tentokrát neuspěl, podle informací z posledního zasedání RRTV bylo řízení o změně souboru technických parametrů a územního rozsahu vysílání spočívající v přidělení kmitočtu Olomouc 96,6 MHz/200W alternativně 100,0 MHz/150W zastaveno z důvodu nedodržení lhůty pro doplnění žádosti.

Rádio Haná v současnosti vysílá na devíti kmitočtech. Stejně jako Radio Rubi využívá kótu Olomouc – Pohořany a následně své pokrytí doplnilo o dokrývače Přerov, Prostějov, Šumperk, Bruntál, Valašské Meziříčí, Hranice na Moravě, Vyškov a Boskovice. V nejbližší době by měl být spuštěn jubilejní desátý dokrývač v Zábřehu na Moravě, čímž se Radio Haná stane stanicí s druhým nejvyšším počtem kmitočtů mezi lokálními a regionálními rádii – více jich má jen ostravské Radio Čas.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .