Hey Profil rozšířil pokrytí do středních Čech

Síť Radio Hey se rozšířila do dalšího regionu. Hluché území mezi oblastmi pokrytí Rádií Hey Profil a Hey Praha částečně vyplní nový dokrývač z Čáslavi. Kilowattový vysílač Radia Hey Profil byl spuštěn v pondělí a svým signálem zasahuje okresy Kutná Hora a Kolín.

Od pondělního rána 24.dubna byl uveden do provozu dokrývač Radia Hey Profil v Čáslavi. Posluchači v Čáslavi, Kutné Hoře a Kolíně si mohou naladit vysílání pardubického rádia na frekvenci 89,0 FM,“ sdělila RadioTV ředitelka marketingu Hey Média Eva Vrzalová. Podle teoretických výpočtů systému RadioLab pokryje kmitočet 46 tisíc obyvatel.

Kmitočet Čáslav – město 89,0/1kW přidělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání Radiu Hey Profil v létě loňského roku na základě tzv. pozitivní fikce.

„Materiál byl předložen Radě na 11. zasedání 2005 (31.5. – 2.6.2005). Rada se rozhodla odložit rozhodnutí, neboť vzhledem k platnosti zákona o elektronických komunikacích potřebovala vyjasnit kompetence Rady a ČTÚ. K vyjasnění vzájemných kompetencí v těchto případech sice došlo, ale termín daný zákonem pro rozhodnutí Rady uplynul 26.6. a nastala pozitivní fikce,“ popsal situaci v červenci 2005 vedoucí Úřadu RRTV Petr Bartoš. Dodejme, že pozitivní fikce je stav, kdy je žádost podle zákona automaticky odsouhlasena, pokud o ní RRTV v zákonné lhůtě nerozhodne.

Radio Hey Profil hraje formát českých a slovenských hitů a kromě Čáslavi vysílá na frekvencích – Pardubice 96,9 MHz, Hradec Králové 95,7 MHz, Havlíčkův Brod 96,3 MHz a Chotěboř 103,6 MHz. Rádio má oprávnění vysílat i na kmitočtu Trutnov – Šibeniční vrch 94,5 MHz/200W, ten ovšem zatím nebyl spuštěn.

Další informace o síti Radio Hey přineseme v nejbližších dnech v rozhovoru s novým generálním ředitelem sítě Hey Janem Zilvarem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .