Vánoční anketa III. – Silvestrovské tipy

radiotv22Výroční hitparády, zvýšený počet moderátorů, humorné scénky, přeřeky a nepovedené vstupy. To jsou nejčastější lákadla, které česká rádia chystají svým posluchačům na silvestrovskou noc. Přestože většina lidí dává o Silvestra přednost buď sledování televizních estrád nebo zábavě ve společnosti, pro věrné příznivce rozhlasu chystají některá rádia několikahodinové zábavné show. Jiné stanice se většinovému vkusu podřídí a poslední noc roku 2005 nabídnou jen muziku vhodnou jako kulisu pro soukromé párty.

Zde přinášíme tipy a pozvánky programových šéfů, kteří se zúčastnili naší vánoční ankety. Budeme rádi, pokud vám přinesou inspiraci, které rádio si vybrat jako společníka na dnešní večer. Osobně Vám za redakci RadioTV přeji úspěšný rok 2006 a nám všem rozmanitější hudební nabídku v rozhlasovém éteru.

Marek Berger – Radio Krokodýl: Celý den bude ve znamení zábavy – odvysíláme stovky nejlepších fórků za
rok 2005 (Kalův frk) – zásobu máme opravdu velkou. Večer nás potom čeká výroční hitparáda Starobrno 103 na 103 – tedy 103 nejlepších, nejhranějších a nejoblíbenějších hitů za rok 2005 – o půlnoci orpočítávání a přípitek + do rána další nonstop megamixy! Prostě našlapaná muzika a super závaba na Silvestra s Krokodýlem.

Vláďa Keblůšek – Radio Egrensis: Silvestr bude tradičně patřit večerní a noční show moderátorů Radia Egrensis. U mikrofonu se od 18 hodiny budou střídat dvojice moderátorů, kteří každou hodinu představí jedno desetiletí. Posluchači se tedy mohou těšit na hodinku s muzikou let 60, 70, 80,…….. Půlnoc odpočítáme
společně, bude následovat hymna a přání majitele Radia Egrensis pana Antonína Hofmanna. Po půlnoci je připravena Silvestrovská hitparáda, která připomene hity roku 2005.

Ondřej Nováček – ČRo Vysočina: Prozradím jen parodickou reality show Odvolaní – povídání s osobnostmi,
které byly během roku odvolaní z významných funkcí.

Radek Mikeš – Černá hora: Chystáme vysilaní ve trech, Ranni Dj’s (Marek Malik, Vasek Masinda) a Lucie Zemanova – dopoledni Dj. – Vice české muziky k dobré náladě, krátké scénky z filmu.

Martin Kolovratník – ČRo Pardubice: Silvestrovské vysílání je tak trochu „výrobním tajemstvím“. Podobně jako na Štědrý den budeme šetřit vážnou tématikou, zkrátíme standardní zpravodajské relace. Naopak přidáme dvě velké hodinové soutěže. Podvečer nabídneme u nás již tradiční dvouhodinovku „Když se červená i nečervená“. Je to sestřih špeků, přeřeků i hrubých a nikdy nepoužitých materiálů ve vysílání“. Připraujeme také zábavně pojatý a komentovaný sestřih největších událostí, které přinesl rok 2005. Noční živé vysílání pojmeme jako sobotní party, na starost ji budou mít mladí moderátorští nováčci.

Zdeněk Koudelka – Radio Vysočina: Na Silvestra chystáme jednak výroční hitparádu a jednak posluchači uslyší to nejlepší z celého roku – telefonáty z ranní show, nejlepší hosty z vysílání, zkratka best of.

Mirek Pelegrin – Orion: Rozhodně půjde opět o velmi živé vysílání a velký podíl na něm budou mít posluchači. Silvestrovský večer dotáhnou do finále naši prime-timeoví moderátoři Michal Krusberský a Jirka Jekl, v noci je vystřídá Patrik Hujdus.

Richard Piskala – ČRo Ostrava: Chystáme mimo jiné hned několik ohlédnutí do historie – odvysíláme archivní rozhlasové silvestrovské pořady z let dávno minulých, ve kterých naši posluchači uslyší například Vlastu Buriana, Františka Filipovského, Felixe Holzmana, Miloše Kopeckého a řadu dalších známých herců a komiků. Nespoléháme ale jen na archiv a připravujeme i nové pořady. Například speciální silvestrovské vydání pravidelného pořadu „Co jste hasiči, co jste dělali?“, ve kterém se celý rok jednou týdně věnujeme dobrovolným hasičům a natáčíme pokaždé v jiné hasičské zbrojnici. Tentokrát to bude trošku jinak, zůstaneme ve studiu, do kterého opět po roce dorazí bodrý hasič Karel.

Saša Michalides – Radio 1: Připravujeme živé vysílání z Radio 1 Silvestra z restaurace a baru Jet Set na Andělu, live od 21:00 do 3:00, hrát budou DJové Radia 1.

Linda Reinova – Expresradio: Odvysíláme Best Of Chart, 14:00 – 16:00. Od šesti večer až do dvou do rána speciál – Super Saturday Night, následuje do 05:00 (1.1.06) Dance Party Special.

Bára Lukášová – Radio Hey Praha: Silvestrovské vysílání věnujeme tomu nejlepšímu z pokladnice českého humoru, budeme mít soutěž o nejlepší Silvestrovský fórek a od 18 h do 6.00 1.1. největší Ryze českou diskotéku všech dob.

René Hnilička – Kiss 98fm: Na Silvestra dáme prostor písničkám, které se na naší stanici letos hrály
nejvíc a které se našim posluchačům nejvíc líbily. Důraz bude ovšem opět kladen především na to, aby to byly melodické písničky a aby Kiss 98 i nadále zůstal alternativou pro ty, kteří odmítají agresivní hudbu jiných
rádií.

Pavel Maršát – ČRo Plzeň: Denní schéma odlehčené, více úsměvných, zábavných rubrik. 18.00 – 01.00 Silvestrovský blok, který budou uvádět 2 moderátoři. Scénky, poslednímu dni v roce odpovídající muzika, velký kontakt s posluchači.

Sonja Šemberová Rockzone 105,9: Nebudeme na Silvestra rockery s ničím otravovat. Budeme prostě hrát.

Michal Holý – Olympic: Silvestr s Rádiem Olympic je každoročně ve znamení Silvestrovské oldies party. Pětihodinový maratón jen té nejchytlavější muziky hlavně z 50. a 60. let. Silvestrovská oldies party je u našich posluchačů oblíbená jako zdroj muziky pro jejich soukromé oslavy konce roku.

Lenka Mahdalová – Kiss Publikum: Silvestr už jako každoročně bude „dvojí“. Zatímco během dne se ve dvojicích vystřídají všichni moderátoři, večer se o 20-té hodině rozjede vysílání předtočené, kdy moderátoři ve 4 hodinovém speciálu rozjedou nejlepší historky z rádia i mimo něj. Tolik program pro posluchače, kteří budou trávit Silvestra s našim rádiem.

Ti, kteří budou odvážní, se od 22-ti hodin se všemi moderátory potkají na zlínském náměstí, kde na ně čeká nejenom silvestrovská hudební produkce, ale společně s našim rádiem mohou vstoupit do Nového roku. Ani tato akce u nás není ničím novým. Už tradičně zaplňujeme náměstí. Každoročně s námi rok uzavírá 4-5 tisíc posluchačů.

Marie Blažková – Proglas: Silvestr by měl být časem příjemně stráveným s přáteli, neplánujeme bujaré veselí, spíše vlídnou a laskavou atmosféru pro ty, kteří jsou sami nebo chtějí se svými blízkými poslouchat své oblíbené rádio. Připravujeme řadu rozhovorů, přívětivé hudební pořady, v 17.30 hodinový bilanční pořad Rok 2005 očima zpravodajské redakce, pohádku pro děti a od 20.00 do půlnoci silvestrovský večer s Lenkou Budkovou a Filipem
Breindlem. Pořad s písničkami a povídáním bude rověž plný dárkových silvestrovských balíčků. Před půlnocí nastane ztišení – večerní modlitba, přípitek, hymny, pak od0,05 přímý přenos novoroční mše svaté z baziliky Panny Marie na Svatém Hostýně. Celebruje arcibiskup olomoucký Jan Graubner. Následují od 1 hodiny v noci novoroční vzkazy, další balíčky, písničky a ve 3,00 předpremiéra Galahitparády a další program až do ranních hodin.

Jirka Matýsek – Radio Apollo: Speciální silvestrovské vysílání typu nováckých silvestrovských kabaretů nechystáme a zaměříme se na česko-slovenskou diskotéku. Také budeme častěji plnit hudební přání našich posluchačů.

Tomáš Domečka – Radio DeeJay: Od 8 do 20 hodin: Vtípky a fórky od tvůrců seriálu Doňa Mimoňa. Speciální vydání hitparády Factory Top 40 od 16 hodin. 18 – 20 hodin: Vysílá Pavel Šiška. Super MEGAMIX s italskými deejays Fargettou, Molellou a Farolfim od 20:00 do 04:00 (půlhodinové mixované sety).

Edith Svobodová – Radio Děčín: Na Silvestra bude opět 3 hodiny pozdravů a blahopřání do Nového roku zpěváků a VIP.

Jana Reindlová – Radio Šumava: Specialni silvestrovskou show nepřipravujeme, vysíláni bude celý den odlehčené, dojde i na vděčné přeřeky a nepovedené vstupy, které se povedly za rok 2005.

Zdeněk Lukesle – Labe: Silvestrovské vysílání se změní snad jen ve složení písniček, které by měly obsahovat více tanečních hitů let minulých, aby se mohli při našem vysílání lidi dobře bavit a tančit.

Martina Klausová – Classic: Speciální silvestrovské vysílání nechystáme, jen výběr hudby je „odlehčen“ – během dne a hlavně podvečera a večera bude větší poměr hudby muzikálové, jazzové, swingové (prostě „oddechovější“) – a to až do pozdních nočních hodin.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .