Prázdninová promotion: grilovačky a koncerty, nápadů poskrovnu

Letní prázdniny jsou pro rozhlasové stanice obdobím klidu. Objem inzerce je minimální, zpravodaství bojuje s okurkovou sezónou, se zásadními novinkami se čeká na atraktivnější podzim a tak jediné, co naplňuje horké dny jsou rozličné letní promoakce, kterými se rádia snaží získat na svou stranu nové posluchače.

Bohužel slovo rozličné nelze v našich podmínkách napsat jinak než kurzívou neboť rádia si s originalitou a nápady hlavy příliš nelámou, takže valná většina těchto prázdninových akcí má podobu soutěží o zájezdy k moři nebo uspořádání grilovačky, hudebních koncertů na hřištích a koupalištích, případně jejich kombinace. To vše pod nějakým pěkným letním sloganem.

Grilovačky a osvěžení

Nejčastější činností českého posluchače bude letos v létě pravděpodobně opekání naložených steaků. Pravou valašskou, resp. hanáckou grilovačku nabízí svým posluchačům Radio Apollo, báječnou grilovačku můžete získat na Radiu OK, letní grilovačku pro vás uspořádá Eldorádio.

Opačným směrem se vydáají stanice skupiny Fajn Radio, které každý den přivezou šťastnému výherci slušnou porci zmrzliny a dalšího osvěžujícího materiálu přímo do zaměstnání. Akci provozuje pražské Fajn Radio a olomoucké Fajn Radio Hity. Radio Vysočina nešetří a svým posluchačům nabízí jak zmrzlinu tak grilování.

Osvěžení v podobě piva mohou posluchači získat na Radiu RockZone nebo na Radiu Life, kde posluchači tipují polední teplotu na rádiovém teploměru.

Koncerty a diskotéky

Oblíbenou letní kratochvílí je v českých luzích a hájích pořádání hudebních koncertů a soutěží v přírodě za doprovodu rozhlasových moderátorů a rádiohlídek. Dlouhou tradici mají Pravé letní poutě Radia Čas (nejbližší 23.7. v Opavě), ze svého sourozence si bere vzor také Radio Hey Ostrava a pořádá Pořádné rockové mejdany (nejbližší 29.7. v Ostravici).

Nespí ani konkurence. Letní show Radia Kiss Morava probíhá s podtitulem Nejbláznivnější show pod sluncem (nejbližší 30.7. v Karviné), organizátoři eXXXtaze LIVE Radia Helax promují slovy Taková smršť muziky a zábavy tady ještě nebyla! Helax zároveň celé prázdniny volí Miss Léto a Týpka léto 2005.

Zájezdy a bazény

Samozřejmě nechybí ani soutěže o hodnotné ceny, nejčastěji pak o zájezdy k moři. Radio Blaník nabízí týdenní pobyt na Mallorce pro dva dospělé a až dvě děti s polopenzí a leteckou dopravou. Vyhrává posluchač, který jako první ve vysílání pozná tři určené písničky jdoucí těsně za sebou.

Tradičně nejhodnotnější zájezdy nabízí celoplošné Radio Impuls, i jeho posluchači se mohou dostat na Mallorku, každý týden je ve hře zájezd pro 4 osoby za 75 tisíc. Vstupenkou do hry je zaslání sms s odpovědí na otázku „Co byste byli ochotni udělat za dovolenou na Mallorce“, pokud vás posluchači vyberou a vy svůj slib splníte, zájezd je váš.

Podobný úkol zadalo svým posluchačů Radio Prácheň. Bazén za 60 tisíc vyhrává ten, kdo vyfotí nejzajímavější činnost, jak s takovým bazénem naložit a co v něm provádět.
Na Radiu City je ve hře zájezd poněkud jiného charakteru, zapůjčení motocyklu Harley-Davidson na víkend.

Netradiční promoakce najdeme v Česku jen výjimečně. Vyzdvihnout v tomto směru můžeme spřízněnou jihomoravskou dvojici Krokodýl/Jih, která se nebojí zařazovat některé zajímavé promoakce, o kterých RadioTV informovalo ve svém pravidelném seriálu Promonovinky ze zahraničí.

Radio Jih o tomto létě nabádá své posluchače, aby vylepovali samolepky rádia na zajímavých místech v zahraničí a přinesli o tom důkazní fotografii. Radio Krokodýl pak v rámci své Expedice krokodýl každý den losuje jedno šestičíslí. Pokud přinesete padesátikorunu s tímto výrobním čísle, dostanete na ruku 50 tisíc korun.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: