Martin Rigler: Zásadní změny na Kiss Hády nejsou aktuální

Plzeňský Kiss Proton v úterý přeladil na jinou strunu, když hitový formát nahradil tvrdším rockovějším playlistem pod sloganem „opravdová muzika“. Jak RadioTV řekl v bleskovém rozhovoru programový ředitel sítě Kiss rádio Martin Rigler, důvodem změny byly dlouhodobě špatné výsledky poslechovosti.

Proč jste se v Plzni rozhodli vykročit tímto směrem?
Na Kiss Proton jsme přistoupili ke změně formátu z důvodu dlouhodobých špatných výsledků. Tento formát by měl oslovit ty, kteří jsou již unaveni neustálým rotováním a opakováním jakýchkoli popových písniček.

Co konkrétně posluchačům nabídnete?
Na Radiu Kiss Proton budeme nabízet rockové a mainstreamové písničky, a to ty nejnovější až po starší, osvědčené hity. Velký důraz chceme klást na českou a slovenskou scénu. Rádi bychom nabídli našim posluchačům kvalitní muziku.

Dělali jste průzkumy nebo šlo o vlastní rozhodnutí?
Opřeli jsme se o populační složení v Plzni a provedli průzkum oblíbenosti hudebních stylů. Vzhledem ke konkurenci v regionu, je zde možnost zaplnit právě tento prostor.

Jakou poslechovost si od nového formátu slibujete?
Radio by mělo být trendové a tudíž se může postupně vyvíjet. Naším cílem je v prvé řadě zastavit propad, který je  kontinuální a dosáhnout takových výsledků, abychom se stabilizovali. Ne však za cenu odklonění se od naší vize – nabízet to, co jiné stanice  nedělají a zahrát to, co se jiné stanice bojí zahrát.

Říkáte, že nejste spokojeni s Plzní a Brnem. Znamená to, že další na řadě je Brno?
Rozhodně nehodláme v nejbližší době dělat zásadní změny v programu – Kiss Hády má stále jednu z nejsilnějších pozic soukromých rozhlasových stanic v regionu a není důvod od základu změnit programovou skladbu.

Martin Hroch řekl, že jednotlivé stanice budou hrát to, po čem je v regionu hlad. Máte představu, s čím příjdou další stanice?
Máme určité strategické plány, ale o nich zatím nemohu nic prozradit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .