Fajn Radio – Pomsta, která byla sladká, dnes končí

Rádiová reality show Pomsta je sladká vysílaná na Fajn Radiu po více než třech letech končí. Pomstít se za tu dobu v éteru Fajn rádií chtělo 4368 lidí. Moderátor Vláďa Barák v roli Zorro mstitele denně vybíral z desítek e-mailů. 1. dubna, tedy na Apríla, se tato oblíbená show objevuje v programu Fajn rádií naposledy. Podobně jako jiné typy těchto pořadů byla i tato show několikrát šetřena Radou pro rozhlasové a televizní vysílání.

O reality show byl po celou dobu vysílání podle provozovatele stanice velký zájem a ani v poslední době objednávek neubývalo. „Všechny jsem bohužel vyřídit nestihl,“ říká k oblibě Pomsty u posluchačů Vláďa Barák, který je nejen moderátorem, ale i autorem projektu. „Navíc Pomstu znalo čím dál tím víc lidí, a tak bylo těžší a těžší někoho nachytat. Za léta vysílání show jsem dostal i řadu nepříjemných e-mailů, několikrát mi bylo vyhrožováno i osobní likvidací,“ vzpomíná na méně příjemné posluchačské ohlasy Barák. Prostřednictvím telefonu totiž posluchačům pomáhal s jejich nevyřízenými účty, což ne všichni „potrestaní“ brali s humorem.

Pomsta se v českém éteru objevila už v září 2004. Od 1. 1. 2006 byla nejúspěšnější show sítě Fajn rádií. I přes neutuchající zájem posluchačů se vedení Fajn rádií podle programového ředitele Martina Maďarky rozhodlo, že po více než třech letech je čas na změnu. „Pomsta končí, díra v programu po ní ale nezůstane, posluchači se brzy dočkají nových projektů. Už v tuto chvíli Pomstu velmi úspěšně nahrazuje pořad s názvem Haló, volá Fajn ráno, který vysílají Fajn rádia každé všední ráno,“ uvádí Maďarka. s tím, že u příležitosti posledního vysílání bude 1. dubna vydáno CD s těmi nejlepšími díly show.

Podobně jako jiné úspěšné provokativní show, i Pomsta se občas stala terčem kritiky Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Naposledy na svém letošní 5. zasedání „RRTV vydala provozovateli North Music s. r. o., upozornění dle § 59 odst. 1 zákona č.231/2001 Sb., na porušení § 32 odst. 1 písm. j) zákona č. 231/2001 Sb., kterého se dopustil tím, že ve dnech 29. -31. října 2007 v době mezi 06:00 a 22:00 hodinou na programu Fajn North Music odvysílal v pořadu Pomsta je sladká nadávky. Současně uložila v souladu s § 79 odst. 5 správního řádu a § 6 vyhlášky č. 520/2005 Sb. uhradit paušální částku nákladů správního řízení ve výši 1000,- Kč.“

Extrémem mezi provokativními pořady je nepochybně Sexy život Jitky Asterové na Frekvenci 1, jehož obsah Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší pravidelně několikrát do roka. I přes celou řadu udělených pokut, kontroverzní pořad v programu zůstává.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .