ČRo 1 – Radiožurnál zveřejňuje Top 50, hodnocení skladeb neplánuje

Český rozhlas 1 – Radiožurnál zavedl v polovině června na svých webových stránkách novou službu pro své posluchače – aktuální přehled padesáti nejhranějších písniček ve svém vysílání. Seznam je vydáván jednou týdně, hodnocení skladeb posluchači se ovšem prozatím neplánuje. Takovou možnost dostanou v novém pořadu „Písničky podle vás“, který bude postaven na výběru podle posluchačů.

Aktuální přehled padesáti nejhranějších písniček ve vysílání ČRo 1 – Radiožurnálu je jednou týdně zveřejňován na internetových stránkách stanice. Posluchači se tak kdykoli dozvědí, na které písničky se mohou těšit a lépe si udělají představu o vysílané hudbě na ČRo 1 – Radiožurnálu. „V České republice jsme jediní, kdo seznam takto oficiálně zveřejňuje. Nemáme co skrývat. Za písničky se nestydíme,“ uvádí Marek Illiaš z tiskového oddělení Českého rozhlasu.

„Tento seznam uvádíme především proto, aby měli posluchači přehled o nejhranějších písničkách – nejčastěji hrajeme aktuální songy!“ tvrdí René Zeithaml z hudebního oddělení ČRo 1 – Radiožurnálu a pokračuje: „Chceme tím tak vyvrátit představu některých posluchačů, že naše vysílání nestojí na totalitní muzice osmdesátých let. Nezřídka je Radiožurnál první stanicí u nás, která písničku nasazuje do rotací.“

Na dotazy některých posluchačů, zda Radiožurnál neplánuje možnost známkovat padesátku nejvysílanějších skladeb a získat tak zpětnou vazbu, Zaithaml odpovídá, že prozatím se nic takového nechystá. „Tituly testujeme. Po vyhodnocení (po prázdninách) budeme zvažovat, jestli budeme s padesátkou ještě nějak více pracovat.“

Podle Zeithamla dá Radiožurnál posluchačům jinou možnost, jak se vyjádřit k hudebnímu formátu. Do vysílání připravuje nový programový prvek „Písničky podle vás„, kde vždy posluchačům nabídne třicet písniček, ze kterých budou moci vybírat deset nejoblíbenějších a ty pak uslyší ve víkendovém vysílání. První kolo, do kterého písničky nevybírali posluchači, ale hudební kritici a publicisté zabývající se médii, bude odvysíláno už tento víkend.

Nový programový prvek je také jeden z důvodů, proč se zatím nechystá hlasování o padesátce nejvysílanějších skladeb. „Na prázdniny máme „třicítku“ hitů a posluchači by v tom měli zmatek. Mít možnost dávat hlas dvěma seznamům + Česká dvanáctka by asi nemělo ten správný efekt,“ vysvětluje Zeithaml.

Další novinkou je od 2.července upozorňování na poslední song v hodině – „to nejlepší na konec„. „Jedná se o časem prověřený hit – evergreen. Chceme tak posluchačům ukázat, že v našem vysílání mohou slyšet ty největší hity, které nestárnou,“ dodává Zeithaml.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .