Rádia Hey řídí Jan Zilvar

Síť rádií Hey má nového ředitele. Čtyři měsíce poté, co pozici generálního ředitele Radia Hey opustil její zakladatel a spolumajitel Radim Pařízek, byl do této funkce jmenován Jan Zilvar, který ještě počátkem roku řídil pražské Country Radio.

Celou skupinu rádií Hey od jejího vzniku řídil majitel ostravského Radia Čas Radim Pařízek, který byl zároveň jejím spolumajitelem a jednatelem v některých licencovaných společnostech. Toto uspořádání se začalo měnit v listopadu loňského roku. „V celé síti rádií Hey (v ČR i SR) probíhá v současné době reorganizace, jejímž cílem je zvýšení výkonnosti provozovaných rádií a oddělení akcionářských a manažerských pozic,“ sdělila tehdy RadioTV mluvčí skupiny GES Jana Adamčíková.

Důsledkem této reorganizace bylo odstoupení Pařízka z většiny statutárních orgánu, kde jej nahradil Jiří Šebek a také ukončení jeho působení ve funkci ředitele. Podle vyjádření Adamčíkové Pařízek dále zůstává spolumajitelem sítě a měl by se objevit v dozorčí radě společnosti Česká rádia a.s., která je centrální firmou celé skupiny.

Pařízkovým nástupcem se stal Jan Zilvar, který před měsícem skončil po více než čtyřech letech ve funkci generálního ředitele Country Radia. V letech 1998 – 2000 byl výkonným ředitelem českobudějovického Faktoru (radia Faktor I, Faktor II a Eldoradio), předtím působil několik let v Radiu Bonton – nejprve jako zástupce generálního ředitele, poté jako generální ředitel a člen představenstva.

Zilvarovo angažmá je dalším signálem, který vyvrací spekulace o možném prodeji celé sítě Hey. Ty se naposledy vynořily v souvislosti s přechodem rádií Hey k mediazastupitelství RRM, ovšem GES je jednoznačně popřel. „Jednání o prodeji sítě rádií Hey skupině Lagardere ani nikomu jinému neprobíhala a ani neprobíhají. V současné době se o prodeji sítě rádií Hey vůbec neuvažuje,“ řekla RadioTV Adamčíková.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .