Program Frekvence 1 povede od listopadu Mirek Škoda

Programovým ředitelem Frekvence 1 bude od 1. listopadu Miroslav Škoda. Ve funkci tak nahradí Báru Tachecí, která koncem léta ohlásila odchod na pozici šéfredaktorky ČRo 1 – Radiožurnálu. Na dnešní tiskové konferenci to potvrdil prezident stanice Michel Fleischmann. Frekvence 1 zároveň oficiálně představila své nové internetové stránky.

Miroslav Škoda doposud působil na Frekvenci 1 od roku 1996. Pracoval původně jako reportér a moderátor. Od roku 1999 do roku 2000 byl šéfredaktorem zpravodajství Frekvence 1 a Evropy 2 a nadále jako jako šéfdramaturg. Do funkce programového šéfa oficiálně nastoupí 1. listopadu.

„Moje cíle jsou jednoduché – skvělá muzika, informace, co se hodí a lze je využít, a unikátní nabídka, kterou jiní nemají. Všem v rádiu říkám: Myslete na to, že děláte ve službách a přípustná je jen jediná úroveň služby – nejlepší kvapita. Dělejte z Frekvence 1 Rolls Royce mezi rádii“ řekl Škoda, který se podílel na výrazné programové a hudební změně, kterou Frekvence 1 v září prošla. „Další dramatické změny neplánuju. Že bych se dnes ráno probudil a měl o Frekvenci 1 jinou představu než včera, to snad ode mě nikdo nečeká,“ dodal Miroslav Škoda.

„Jde o člověka, který je s touto stanicí doslova propojený. Pracuje zde již více než deset let, podílel se na jejím rozvoji a vyzkoušel si všechny pozice. Jeho výběr byl logickým krokem a uznáním pro celý jeho tým,“ řekl o novém programovém řediteli prezident stanice Michel Fleischmann a k jeho výběru prohlásil: „Mirek Škoda nás logicky napadl jako první řešení. Následně jsme hledali u nás i na Slovensku alternativu, ale vhodnějšího kandidáta jsme prostě nenašli.“ Svou funkci přijal se slovy „Nemohli jste si vybrat lépe,“ dodal s úsměvem Fleischmann.

Na postu programového ředitele vystřídá Miroslav Škoda Báru Tachecí, která ohlásila přechod do veřejnoprávního média koncem srpna. „Bára Tachecí odchází po vzájemné dohodě,  Frekvence 1 se za doby jejího vedení posunula o kus dál. Je pochopitelné, že hledá nové výzvy,“ řekl v srpnu Michel Fleischmann, prezident společnosti Lagardere, která rádio Frekvence 1 provozuje. „Už jsme si zvykli na to, že jsou naše rádia líhní talentů a odborníků v mediální sféře,“ uvedl tehdy prezident skupiny Lagardere Michel Fleischmann„Struktura a zaměření stanice je plánované dlouhodobě, na změnu programového ředitele jsme připravení.“ Více v článku Novou ředitelkou ČRo 1 – Radiožurnálu bude Bára Tachecí z Frekvence 1.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .