Změna názvu na DJ Info neprošla, změna kóty ano

Plán společnosti Max Loyd s.r.o. na změnu názvu Info Radia na DJ Info se u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání nesetkal s pochopením. Regulátor žádost zamítl s odůvodněním, že jde o výraznou změnu proti původnímu projektu, kterým bylo pražské informační rádio. Schválena byla naopak žádost o přesun vysílače na kótu Praha – UTB.

„Záměrem bylo více přiblížit jméno rádia jeho posluchačům,“ vysvětlil důvody k žádosti společnosti Max Loyd s.r.o. tiskový mluvčí Info Radia Richard Klatovský. Společnost požádala o změnu názvu před několika týdny, její vyřízení se ovšem pozdrželo díky nejasnostem, jakým způsobem se bude název DJ Info ve vysílání vyslovovat. Zakon totiž přikazuje, aby provozovatel identifikoval vysílaný program jednoznačně.

Po upřesnění této nejasnosti, které si vyžádala na předchozím zasedání, dospěla RRTV k zamítavému verdiktu. „Zamítli jsme to proto, že by taková změna názvu znamenala výraznou změnu oproti původnímu projektu, jímž bylo pražské informační rádio. Šlo by tedy o takovou změnu, která by vedla k neudělení licence ve veřejném slyšení, jak říká zákon. Obdobně jsme postupovali nedávno vůči rádiu Student z Brna, kterému jsme zamítli změnu názvu z obdobných důvodů –  tehdy toto rádio vyhrálo licenční řízení právě s projektem studentského rádia,“ řekl pro RadioTV místopředseda RRTV Petr Pospíchal.

Provozovatel stanice má možnost se proti verdiktu RRTV odvolat k Městskému soudu v Praze, prozatím mu nezbývá než dále pokračovat ve vysílání pod názvem Info Radio. A to i z nového stanoviště vysílače, jehož přesun RRTV po úspěšné koordinaci na ČTÚ schválila. Vysílání z Vinohrad v nejbližší době skončí a frekvence 89,0 MH/158W se přesune na kótu Praha – UTB.

Info Radio již dříve požádalo také o další tři dokrývače Praha – Malešice 102,9 MHz/100W, Praha – Jinonice 90,7 MHz/100W a Praha – Zelený pruh 104,3 MHz/100W (více viz Info Radio žádá o tři dokrývače v Praze) Dva posledně jmenované prošly úspěšně koordinací na Českém telekomunikačním úřadu, ovšem součástí rozhodnutí je podmínka, že mohou být využity pouze jako dokrývače kmitočtu Praha – ÚTB 89,0 MHz/158W. ČTÚ tedy v podstatě omezil pravomoci Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která nemůže rozhodnout, zda kmitočty přidělit Info Radiu nebo na ně vyhlásit licenční řízení. RRTV zatím žádost Info Radia neuzavřela a a rozhodla požádat ČTÚ o upřesnění „z jakého důvodu je stanovena podmínka, že kmitočty lze využít jen pro dokrytí signálu šířeného z VKV vysílače Praha – ÚTB 89,0 MHz.“

Verdikt ČTÚ je překvapivý, v minulosti totiž kmitočty koordinoval bez jakýchkoliv podmínek ohledně jejich dalšího využití. Stejnou podmínku přitom ČTÚ tentokrát stanovil u dokrývače Praha – Michle 94,1 MHz, o který žádal provozovatel pražského Fajn Radia. Také ten je zkoordinován jako doplňek hlavního vysílače Fajn Radia.

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .