Ve Vídni odstartovalo nové soulové rádio Superfly

Vídeňský éter obohatí od dnešního večera nové rádio. To bude hrát především soul a černošskou hudbu. Rádio vznikalo poměrně dlouhou dobu. Mediální rada uznala tento projekt z řady zájemců jako ten, který nejvíce zpestří nabídku vídeňského trhu. Posluchači se ale dočkali změn i na jiných frekvencích. Přeformátování provedlo Antenne Wien. O změně stylu na Energy jsme Vás informovali nedávno.

V pátek 29. února ve čtvrt na devět večer odstartovalo ve Vídni nové rádio. Šum vystřídala na frekvenci 98,3 MHz především černošská hudba. Slogan by podle Radioszene.de mohl znít Soul for Vienna.  V prvních týdnech zatím uslyší posluchači jen hudbu. Moderovaný program se přidá později. Plný provoz se plánuje v průběhu jara. Název filmu je vzpomínkou na soulového hudebníka Curtise Mayfielda, který napsal soundtrack pro film Superfly.

Programový ředitel Walter Strobl popisuje hudební formát jako nejjemnější soul a black music s ohledem na aktuální trendy elektronické hudební scény a se zájmem o domácí umělce. Na webové stránce www.superfly.fm běží zatím odpočítávání dní, hodin, minut a sekund do startu vysílání. Je tu k vidění logo rádia, jedna emailová adresa a pod dalším odkazem se skrývá adresa provozovatele.

Frekvenci 98,3 MHz vypsal mediální úřad KommAustria už 19. července 2005. Jde o frekvenci na věži Donauturm. Už i její vypsání trvalo dost dlouho. A to tři roky. Zdlouhavá byla mezinárodní koordinace, která probíhala s českými, slovenskými a maďarskými partnery. Zdlouhavé bylo i samotné udílení frekvence, o kterou projevilo zájem 25 žadatelů.

Vídeňský éter se ale mění téměř ze dne na den. Nedávno jsme informovali o relaunchi programu vídeňského Energy, viz tento článek a teď je tu další změna. Svůj formát upravilo Antenne Wien. Po zklamání, které přineslo poslední měření poslechovosti, se stanice rozhodla jednat a tak vzniklo “hudební rádio pro dospělé“.  V případu je možné nalézt paralelu s Energy i v tom, že ke změně dochází rok po posledním přeformátování.

Spoty, které ohlašovaly příchod nového formátu se objevily ve vysílání v pátek 15. února a v pondělí 18.2. se nový formát rozjel. Na změnu připravoval celý vysílací tým coach Bernd Sebor. Ten s moderátory pracoval už několik měsíců a má za sebou už úspěchy právě na vídeňském rozhlasovém trhu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .