Mediaprojekt IV.-I.05 v krajích – střed

Ve druhé části článku se budeme věnovat krajům ve středu republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Jihočeský, Liberecký, Královéhradecký a Pardubický. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu IV.-I.Q 2005, oranžově výsledky za III.-IV.Q 2004 a žlutě výsledky rok staré.

Kraj Jihočeský

Jihočeské studio Českého rozhlasu si opět vydobylo svůj náskok, zatímco na Radio Impuls se zde dotahuje Frekvence 1. Až za ní skončilo místní Radio Faktor, pro něž jde o nejhorší výsledek za poslední roky. Evropa 2 si mírně polepšila, ale meziročně jde stále o výrazný pokles. Poslední pozici Radia Gold obsadilo s podobným formátem Radio Šumava z Plzně.

Liberecký kraj

První příčka patří po několika obdobích opět EVropě 2, která meziročně nabrala téměř 30 tisíc posluchačů. Ve stejném období se ovšem zvýšila poslechovost většině rádií. Do Top 12 se poprvé protlačilo také Country Radio, které se delší dobu neúspěšně snaží získat dokrývač v České Lípě.

Královéhradecký kraj

V žádném jiném kraji nezaznamenaly celoplošná rádia od posledního výstupu tak velké změny poslechovosti. Radio Impuls dvacetitisícovým nárůstem předběhlo Černou Horu, Evropa 2 předstihla Radio OK, naopak Frekvence 1 klesla o čtyři příčky a Radiožurnál má prakticky stejnou poslechovost jako ČRo 2 – Praha, což je v jiných krajích jev zcela nevídaný.

Pardubický kraj

Radio OK opět zvýraznilo svůj náskok a o druhé místo vedou bratrovražedný boj Frekvence 1 a Evropa 2. Poklesy postihly jako Radio Life, tak Černou Horu a do Top 12 se na úkor Kiss Delty a Fajn Radia propracovala náchodská Metuje.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: