LoungeFM spojuje síly s Der Standard

radiotv22Rakouské rádio pro relax LoungeFM spojuje své síly se silným zpravodajským serverem DerStandard.at. Od 1. dubna je možné ho naladit přímo ze stránek tohoto webu. Už brzy by se tu měla objevit ikonka, která umožní naladit si vysílání LoungeFM z jakékoliv podstránky a čtení tak doplnit poslechem hudby.

Rakouské rádio LoungeFM (viz www.radiotv.cz/radio-clanky/3238/radiotv-predstavuje–loungefm—radio-v-mobilni-siti.html ) je nově dostupné přes on line vydání rakouského deníku Der Standard. Na den přesně deset let po startu komerčních rádií v Rakousku tedy 1. dubna 2008 začalo Lounge FM vysílat přes stránku www.derstandard.at/radio downbeat, chillout, smooth jazz, adult pop a další muziku. Rádio se stále drží svého hesla Listen & Relax a snaží se přinášet uvolnění jemnými songy s uměleckou hodnotou. Der Standard.at a LoungeFM tvrdí, že tímto krokem chtějí přispět k větším pestrosti programové nabídky na rakouském rozhlasovém trhu.

„Rádio a internet jsou dvě média, která se ideálně doplňují.“ , myslí si vedoucí marketingu DerStandard.at Matthias Stöcher. „Stále více uživatelů má k dispozici širokopásmový internet za paušální cenu. To je živná půda pro multimediální nabídky. Jedinečnou rozhlasovou nabídku LoungeFM vidíme jako ideální doplněk našeho stávajícího obsahu.“ ,  dodal Stöcher. Spokojenost vládne i na druhé straně. Šéf LoungeFM Florian Novak vidí v integraci této stanice do hodnotné nabídky Standardu s tak velkým zásahem důležitý krok při posilování LoungeFM jako celorakouské značky. „LoungeFM chce komunitě DerStandard.at nabídnout soundtrack. Ideálního průvodce dnem i nocí.“, dodává Florian Novak.

LoungeFM vysílá od roku 2005 přes UMTS síť operátora ONE, který ho poskytuje i přes DVB-H stejně jako operátoři Drei a Media Broadcast. Naladit ho je možné i na internetu. V následujících dnech se chystá vlastní lokální vysílání pro Horní Rakousy, které se bude šířit na VKV.

Na stránce derstandard.at/radio si posluchač může vybrat mezi poslechem ve Windows Media Playeru, iTunes nebo Winampu. Der Standard vychází na internetu od února 1995. Tehdy šlo o první německojazyčný deník na webu. Od roku 1997 má vlastní redakci a od roku 2000 je samostatnou firmou. Měsíčně se může pochlubit 1,4 miliony unikátních klientů, 45 miliony otevřených stránek a 6,9 miliony návštěv (údaje z letošního ledna).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .