I Rakousko bude mít rádio k Euru 2008

Rakousko se teď probírá výsledky aktuálního Radiotestu. Stanice se chlubí svojí poslechovostí. Mediální rada vypisuje volné frekvence a život jde dál. Trošku jiný rozměr má ale Fanradio. To bude vysílat jen necelé dva měsíce pro fotbalové fanoušky. Těžko tak bude honit čísla poslechovosti a licenci na příležitostné vysílání už má jistou.

Podobně jako Švýcarsko i Rakousko bude mít v době konání evropského fotbalového šampionátu vlastní rádio. O švýcarském rádiu Rhythm of Football víc viz http://www.radiotv.cz/radio-clanky/5008/svycarsko-pripravuje-fotbalove-radio-pro-euro-2008.html.Ve městech, kde se bude hrát, bude Fanradio vysílat na VKV.  Rakouský regulační úřad KommAustria už udělil licenci pro vysílání ve Vídni, Insbrucku, Salzburgu a Celovci (Klagenfurtu). Stanice bude ale navíc vysílat i přes internet a také v mobilních sítích. Licenci na omezenou dobu (eventradio) dostala společnost 92.9 Hit FM Radio GmbH.

Rádio bude samozřejmě informovat o průběhu zápasů, přinášet rozhovory s hráči, trenéry, odborníky, reportáže z tréninků, diskuse atd. Informace budou doplněné i o emoce. Především ty fanouškovské. Fanoušci budou moct vášnivě debatovat a zapojovat se do vysílání i přes stránky www.fanradio.at. Web zatím nefunguje, teď tu visí upozornění na brzký start. Díky internetu a VKV by se každá kancelář měla změnit v zónu fanoušků.

Rádio je také o hudbě a tak Fanradio myslí důkladně i na tuto část programu. Hrát bude hlavně fotbalové songy namíchané s hity, které se hodí na párty. Jedině tak se z každé kanceláře stane podle tvůrců místo, kde se bude moct fandit. A to už před tím než šampionát začne. Rádio totiž bude na internetu a v mobilních sítích vysílat už od 1. května. Na VKV pak bude slyšet od 24. května. Rádio bude vysílat až do 13. července, tedy do doby, kdy už bude dávno po šampionátu. Ve Vídni by mělo vysílat na 103, 3 MHz, v  Salzburgu bude vysílat na 92,4 MHz, v Insbrucku na 106,9 MHz a v Klagenfurtu na 91,6 MHz. Kvůli právním problémům ale ještě není zcela jistá vídeňská frekvence.

Jak už z našich stránek možná delší dobu pozorujete, příležitostné rozhlasové vysílání je v německy mluvících zemích zcela běžné. Ve švýcarském Lucernu teď na pár dní vysílalo masopustní rádio. JoDuFäscht-Radio zahájilo vysílání v neděli 27. ledna v pravé poledne. A vysílá až do popeleční středy, tedy do 6.února. Zachytit ho je možné na terestrické frekvenci 90,5 MHz, která má výkon 100W. Eventradio dostalo svůj kmitočet (150,0 MHz) i v kabelových rozvodech.

Posluchačům nabídlo lidovou hudbu, jódlování, švýcarské šlágry i lidové šlágry. V rozhovorech mohli posluchači slyšet cechovní mistry a muzikanty a samozřejmě aktuality o masopustním dění. Za stanicí stojí masopustní skupina Die Zäche Chöge a Andreas Balsiger z nemocničního rádia Luz. V červnu se uvažuje o podobném rádiu, které by doprovodilo letní festival jódlování.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .