RadioProjekt II.-III.Q 2006 – ohlasy z rádií

Výsledky poslechovosti za druhé a třetí čtvrtletí letošního roku jsou známy již týden, takže přichází čas na tradiční ohlasy z rádií. Ředitelům rozhlasových stanic jsme položili tři otázky: 1. Jaký máte dojem z čerstvého výstupu RadioProjektu? 2. Jste vy osobně s vašimi výsledky spokojeni? 3. Překvapil vás nějaký výsledek? Zde jsou odpovědi těch, kteří na naši výzvu reagovali. Rádia, která se zatím nevyjádřila, mohou tak učinit dodatečně na adrese redakce@radiotv.cz, jejich vyjádření bude do článku doplněno.

Markéta Herfortová (Radio Bonton):

1. Rádio Bonton si udržuje svoji pozici pop-rockového rádia. Za krátkou dobu fungování tohoto rádia je to dobrá zpráva. Naplňuje mne to optimismem do budoucna.
2. Tyto výsledky nám signalizují, že koncept pop-rockového rádia má velký posluchačský potenciál – domnívám se, že nejen v Praze a středních Čechách.
3. Naše rádio změnilo na jaře dramaticky svůj program — začali jsme se orientovat výhradě na pop-rock. Na tomto novém trhu jsme zaujali pevné místo, prakticky se stejnou denní poslechovostí, jako mělo původní rádio. To je nevídané. Ale ve skutečnosti mne to tolik nepřekvapuje, na programu jsme samozřejmě intenzivně pracovali.

Daniel Rumpík (RádioOK):

Pokud někdo s nástupem nového způsobu měření počítal s rychlým soumrakem starších formátů, může být zatím poněkud zklamán. Je jasné, že rádio pro střední a starší generaci má stále co nabídnout. Zároveň mě velice překvapil skvělý výsledek Evropy 2 v poslechovosti včera. S našimi čísly jsme samozřejmě spokojeni. Opět jsme posunuli hranice našeho maxima v týdenní i denní poslechovosti. Osobně mám velkou radost z toho, že jsme podle týdenních čísel absolutně nejposlouchanější stanicí v Pardubickém kraji.

Barbora Tachecí (Frekvence 1):

1. Zatím stále nejistý – nevím přesně, co nová metodika udělá v dlouhodobějším horizontu. Momentálně jsem ale pochopitelně díky růstu sharu i denní poslechovosti Frekvence 1 spokojena.
2. Jsem spokojena především s rostoucím podílem Frekvence 1 na trhu a úspěšností našich primetimových bloků – Frekvence 1 je celé dopoledne absolutním a zřetelným lídrem trhu. Evidentně tedy naše unikátní formáty fungují bez ohledu na metodiku měření.“
3. Stalo se v podstatě to, co jsem čekala – nevidím žádné překvapení.

Jan Pokorný (ČRo 1 – Radiožurnál):

1. V odpovědi po minulém měření jsem řekl, že do konce roku nečekám nějaké výrazné změny v poslechovosti. Takže můj dojem tomu odpovídá, nic dramatického se nestalo.
2. Zvýšení denní poslechovosti ČRo 1 – Radiožurnálu mě potěšilo. Tolik lidí u zpravodajsko-publicistického rádia, a to i v době, kdy zprávám dominují informace o sestavování vlády, to je příjemné zjištění. Budu ráááád, když se ten vzestupný trend nezastaví.
3. Ze stanice Českého rozhlasu mě mile překvapil Český rozhlas Plzeň.

Martin Černý (Rádio Černá Hora):

1. Mě osobně, nevím přesně proč, baví. Asi mě přijde důvěryhodnější. Taky se mi líbí, že radia jdou nahoru.
2. S naší poslechovostí jsem spokojen. Každý výkyv obecně do 10% je v pohodě, protože dříve to lítalo víc. Vidím ty příjemné rozhovory ve městě v kavárně a jindy zase vezmu auto a jedu „na vesnici“, tím spíše, když trochu mží a
namrzá…
3. Ne, nic, co by stálo za komentář, snad jen gratulaci úspěšným.

Petr Vladyka (Evropa 2):

1. Samozřejmě mne těší, že se Evropa 2 stala vůbec poprvé nejposlouchanějším rádiem českého éteru. Pouhého půl roku poté, co Evropa 2 začala zaujímat druhé místo v žebříčku poslechovosti, jsme nyní zdolali poslední stupeň, a
tak je Evropa 2 číslem jedna v Česku.
2. S výsledky jsem velice spokojen. Muziku na MaXXimum si vychutnává nejvíce posluchačů v historii Evropy 2 — a dokonce jich je tolik, že nás dovedli na první místo v denní poslechovosti.
3. Evropa 2 rostla stabilně již dlouhou dobu. Jsem ale velmi potěšen, že jsme za poslední dobu narostli tak, že jsme obsadili první místo v denní poslechovosti ještě v tomto roce.

Michal Balík (Fajn Rádio):

Nárůst poslechovosti u rádií zařazených do „rodiny Fajn rádií“ ukazuje, že se stanice vydaly správným směrem. Z Fajn Rádií nám dělá největší radost především Fajn North Music, který potvrzuje svoji pozici „jedničky severu“. Ostatní fajnrádia v ukazateli týdenní poslechovosti stagnovala. Všechna fajnrádia však významně rostou v ukazateli poslechovost včera a share. Což poukazuje na pozitivní skutečnost, že se rozrůstá okruh jejich věrných posluchačů.

Martin Hroch (Radio Investments):

1. Situace je víceméně stabilizována
2. Ano
3. Evropa 2 – nečekal jsem, že bude absolutně první.

Petr Dvořák (Rádio City):

Po pravdě řečeno mne v tomto výstupu Radioprojektu nic významně nepřekvapilo. Snad jen to, že nenastal žádný pohyb v poslechovosti celoplošných stanic. Jinak je zjevné, že centrální program typu Hitrádio přinesl prospěch Faktoru a FMplus a naopak nejde k duhu Vysočině. Docela zajímavé zadání pro síťové vedení porjektu!

V Praze také žádná revoluce, výpadek Kissu byl signalizován už delší dobu, tentokrát je to ale opravdu „rána“. Úbytek Blaníku jde na úkor přiblížení Country, čekali jsme to. I pro nás je to samozřejmě výzva podívat se na náš produkt jinýma očima. Mírný nárůst Bontonu potvrzuje perspektivnost tohoto produktu. Divoká čísla na konci pelotonu (Rockzone, Expres a Olympic) bych přičítal i nižší poslechovosti těchto rádií a tedy i nižší spolehlivosti výstupů v těchto a podobných případech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .