RadioProjekt I.-II.Q 06 v krajích – střed

Ve druhé části článku se budeme věnovat krajům v přibližném středu republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Jihočeský, Liberecký, Královéhradecký a Liberecký. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky RadioProjektu I.-II.Q 2006, oranžově výsledky za IV.-I.Q 2006 a žlutě pouze pro okrajové srovnání výsledky MediaProjektu za druhé pololetí loňského roku, které byly vytvořeny na základě odlišné metodiky.

Jihočeský Kraj

Proti poslednímu výstupu nedošlo na jihu Čech téměř k žádným změnám, vedoucí čtveřice posílila v průměru o deset tisíc posluchačů týdně. Nová metodika průzkumu poslechovosti podle předpokladů neprospívá místnímu studiu Českého rozhlasu, které se za půl roku posunulo z pozice lídra až na pátou příčku.Za zmínku stojí také zmrtvýchstání Rádia Gold, které z Top12 vytlačilo Šumavu.

Liberecký kraj

Libereckému kraji sice stále dominuje Evropa 2, ovšem od posledního výstupu se na ni těsně dotáhlo Rádio Contact Liberec. Celoplošné stanice na dalších příčkách rostly podobným tempem, až na páté příčce zůstává celostátně nejposlouchanější Impuls. Na Liberecku si polepšilo také Hitrádio Crystal a přestože Černá Hora si od posledně nepolepšila, proti výsledku, který ji přisuzoval odlišnou metodikou MediaProjekt, jde o velký úspěch. Do Top12 se vešly ještě „přespolní“ Blaník a Bonton, naopak Kiss Delta s dokrývačem v Liberci zůstal za jejími branami.

Královéhradecký kraj

Na Královéhradecku došlo proti ostatním krajům k naprosto minimálním posunům a díky tomu se neměnilo ani pořadí. S jedinou výjimkou, osmnáctitisícový nárůst znamenal pro ČRo 1 – Radiožurnál posun před hradecké studio Českého rozhlasu na sedmou příčku. Do Top12 se protlačili těsně Blaník a Kiss Delta, až za nimi zůstalo Radio Hey Profil.

Pardubický kraj

Ani Pardubický kraj nehlásí mimořádné posuny, v čele stále zůstává trojice soukromých celoplošných rádií, čímž se Pardubicko blíží jinému kraji celoploškám zaslíbenému – Olomoucku. Nejúspěšnější z regionálních stanic je dlouhodobě Rádio OK, ovšem největší nárůst přisoudil RadioProjekt Černé Hoře a zelpšuje se i Fajn Radio Life. Posledním členem Top12 je náchodská Metuje, nevešly se do ní Kiss Delta ani Radio Beat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .