V Rakousku se chystá 21 licenčních řízení pro rádia

Příští rok v březnu vyprší 21 rakouským rozhlasovým stanicím licence. Jelikož rakouský mediální zákon nezná institut prodloužení licence, budou vypsána nová licenční řízení, kterých se mohou zúčastnit i stávající držitelé licence.

Na konci března 2008 vyprší v Rakousku licence 21 rozhlasovým stanicím. Rakouský komunikační úřad KommAustria, obdoba britského Ofcomu, který v sobě rovněž spojuje roli regulátora elektronických médií a telekomunikací, se proto chystá na začátku letošního dubna vypsat na kmitočty těchto rozhlasových stanic licenční řízení. Minulý týden o tom informoval rakouský deník Der Standard.

Rakouská mediální legislativa nezná institut „prodloužení licence“, takže na kmitočty rádií, jejichž licencím končí platnost, musí být vypsáno nové licenční řízení. Předpokládá se nicméně, že ve většině případů budou licence uděleny stávajícím broadcasterům. Přesto, pokud se do licenčního řízení přihlásí, mohlo by s trochou štěstí licenci získat i Radio Welle 87,8, které získalo díky našemu článku své fanoušky i v České republice.

Na seznamu 21 rozhlasových stanic, kterým vyprší v březnu příštího roku licence, najdeme jak velká tak i menší rádia. Pro lepší představu přinášíme jejich kompletní přehled s místem jejich působiště a webovou adresou:

Antenne Kärnten (Korutansko)
Antenne Tirol (Tyrolsko)
Hit FM Mostviertel (Dolní Rakousy)
Hit FM St. Pölten (Dolní Rakousy)
Hit FM Burgendland (Burgendland)
Radio Salzkammergut (Solnohradsko)
Grizzly Radio 106 FM (Tyrolsko)
Life Radio (Horní Rakousy)
Life Radio (Tyrolsko)
Radio Harmonie (Spittal/Drau, Štýrsko)
Radio Harmonie (Wörthersee Štýrsko)
Radio Grün Weiß (Leoben, Štýrsko)
Radio Maria (Waidhofen/BBS, Dolní Rakousko)
A1 (Aichfeld, Štýrsko)
Radio Osttirol (Tyrolsko)
TruckRadio (Spittal, Korutansko)
Radio Real (Radenthein, Korutansko)
Welle 1 Steyr (Štýrsko)
Radio freequenns (Raum Liezen, Štýrsko)
Proton – das freie Radio (Bludenz, Vorarlbergsko)
Radio West (Kölach, Štýrsko)

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .