V M-Publicity byla údajně zahájena exekuce

Po několika měsících zdánlivého klidu zbraní je zde nový vývoj v kauze okolo Radia Sázava. Ačkoliv na posledních veřejných slyšení, tvrdil Petr Laštovka, že veškeré konflikty jsou urovnány, podle vyjádření Miroslava Pýchy je vše jinak a jeho strana údajně dosáhla u soudu zásadního vítězství. V sídle firmy M-Publicity dnes navíc údajně proběhla exekuce na základě požadavku společnosti Joe Media.

radio-studio-ilust-naj-651

Pravidelní čtenáři RadioTV jistě dobře znají průběh kauzy okolo společnosti M-Publicity a Radia Sázava. Poslední událostí bylo kontroverzní znovuudělení benešovské licence M-Publicity, kterou skupina okolo Petra Laštovky přejmenovala na NewLine s.r.o. Stalo se tak poté, co Laštovka RRTV informoval o smíření všech znepřátelených jednatelů. Hlavní Laštovkův soupeř Miroslav Pýcha dnes ovšem zveřejnil informace, které udávají celé kauze opět zcela nový směr.

Zlomovou událostí je podle Pýchy fakt, že dne 11.6.2004 Městský soud – Obchodní Rejstřík zapsal změny v M-Publicity které spočívají v tom, že byl vymazán jednatel společnosti M-Publicity s.r.o. Vladimír Michalčák, a to ke dni 15.11.2002. „Toto usnesení soudu je konečné a pravomocné. Jako jediné osoby oprávněné jednat jménem společnosti zůstávají aktuálně zapsány v OR Boris Fišer a Miroslav Pýcha,“ upřesňuje Pýcha.

Pohled do internetové verze obchodního rejstříku dává Pýchovi za pravdu, jeho nejčerstvější aktualizace uvádí jako jediné jednatele Fišera a Pýchu. Souhlasí také výmaz Michalčáka k datu 15.11. 2002.

Pokud by takové uspořádání statutárního orgánu společnosti bylo pravomocné, jak tvrdí Pýcha, stalo by se pravděpodobně neplatným květnové znovuudělení licence společnosti M-Publicity na Radio Nový Preston. Při prezentaci projektu na veřejných slyšeních totiž za společnost vystupoval jako jediný jednatel Petr Laštovka.

Na totéž upozorňuje Miroslav Pýcha, který na nové skutečnosti upozornil předsedu RRTV Petra Pospíchala a k Městskému soudu v Praze podal žalobu na Petra Laštovku za uvedení úmyslně nepravdivé skutečnosti týkající se spol. M-Publicity s.r.o.

Exekuce v M-Publicity

Dlouholetý spor o to, kdo je oprávněným jednatelem M-Publicity ovšem není jedinou linií, po které Pýcha s dvojicí se skupinou okolo Laštovky a Michalčáka bojuje. Další kauzou je exkluzivní servisní smlouva, kterou M-Publicity a Pýchova společnost Joe Media podepsaly před půldruhým rokem. Miroslav Pýcha totiž tvrdí, že dnes byla ve spol. M-Publicity s.r.o. na základě závazku vzniklého z porušování této smlouvy zahájena exekuce majetku této společnosti a byl ustanoven správce podniku.

„Vzhledem k tomu, že docházelo k zásadnímu porušování exkluzivní servisní smlouvy, kterou má M-Publicity uzavřenu se spol. JOE Media, a to vinou spol. AUTOCENTRUM Šternberk, resp. pánů Michalčáka a Laštovky, má JOE Media vykonatelnou a pravomocnou pohledávku za spol. M-Publicity. Z tohoto důvodu podala spol. JOE Media. nejprve návrh na konkurz a posléze též návrh na exekuci majetku M-Publicity,“ dodává Pýcha.

Petr Laštovka na dotaz, zda k exekuci v M-Publicity došlo, zatím nereagoval.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .