RRTV udělila hodonínskou licenci Radiu Dyje

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na včerejším zasedání rozhodla o udělení rozhlasové licence na kmitočet Hodonín 91,4 MHz/500W folklórnímu projektu Radia Dyje společnosti Radiospol s.r.o. RadioTV to potvrdil místopředseda RRTV Jiří Šenkýř.

Projekt Radia Dyje je svým zaměřením na hony vzdálen ostatním rozhlasovým stanicím, je totiž postaven na lidové a folklórní hudbě. Žadatele na veřejných slyšeních podpořil dokonce nejznámější moravský lidový zpěvák Jožka Černý a členy RRTV jeho prezentace zaujala. „Projekt Radia Dyje svým folklorním formátem velice výrazně obohatí oblast Hodonínska. Tento projekt mezi ostatním vyčníval, líbil se nám a žadatel splňoval veškeré podmínky, které pro udělení licence vyžaduje zákon,“ sdělil RadioTV Šenkýř.

Stoprocentním vlastníkem a jediným jednatelem společnosti Radiospol, s.r.o. je Vojtěch Kotásek, u kterého neexistuje žádná veřejně dohledatelná vazba na jiný subjekt z oblasti rozhlasového vysílání. Včerejší rozhodnutí RRTV prozatím nenabylo právní moci, k tomu by mělo dojít do konce února. Vzhledem k 180 denní lhůtě, kterou zákon stanovuje pro zahájení vysílání, lze start Radia Dyje očekávat v průběhu letních měsíců.

Licenční řízení o hodonínský kmitočet bylo vyhlášeno 20. září loňského roku, uzávěrka byla stanovena na 9. listopadu. Zájem potenciálních broadcasterů byl opět velký. Jedenáct subjektů podalo třináct žádostí, když se společnost Radio Station Brno, která vlastní licenci Kiss Hády, přihlásila hned s třemi projekty. Iniciátorem koordinace předmětného kmitočtu byl Svatopluk Janík, který byl se svou společností All Stars Agency zároveň jedním z žadatelů, jeho projekt ovšem ve výběrovém řízení neuspěl.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .