Radio Twist včera přerušilo pražské vysílání

Vysílání slovenského Radia Twist na frekvenci Praha – Bohnice 96,2 MHz/1kW bylo včera okolo šesté hodiny odpoledne vypnuto. Stalo se tak po více než pěti měsících poté, co Městský soud v Praze zrušil rozhodnuté RRTV o udělení licence Radiu Twist.

Soud zrušil licenci Twistu kvůli nedostatečnému odůvodnění na základě žaloby společnosti Max Loyd s.r.o., která se licenčního řízení neúspěšně účastnila. Provozovatel Radia Twist ovšem nebyl účastníkem tohoto soudního řízení a tudíž nemusel být soudem oficiálně informován.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání do této kauzy vstoupila až v březnu, kdy licencovanou společnost dopisem vyzvala, aby ji sdělila, zda o verdiktu soudu ví, a na svém 6. zasedání rozhodla, že s provozovatelem rádia Twist zahájí správní řízení o udělení pokuty za neoprávněné vysílání.

Radio Twist ještě v dubnu opakovalo, že vysílá podle platné licence a že nebylo Radou informováno, že by bylo zahájeno nějaké správní řízení. „Dvakrát jsme Radu vyzvali k osobnímu jednání o tom, jak celou situaci řešit, ale nedostali jsme žádnou odpověď,“ řekl počátkem dubna RadioTV ředitel Radia Twist Praha Dan Harvan.

K osobnímu jednání jej RRTV vyzvala až na svém posledním zasedání a došlo k němu teprve včera. K jeho výsledku se dnes vyjádřil Dan Harvan. „Po včerejším ústním jednání ve věci správního řízení o udělení pokuty za neoprávněné vysílání a obdržení rozsudku Městského soudu v Praze č. 38Ca
635/2002-62 jsme ukončili předmětné rozhlasové vysílání na frekvenci 96,2 MHz /1 kW z vysílače Praha – Bohnice. Šíření programu Rádia TWIST na základě licence čj. Ru/117/02 ze dne 14. května 2002 bylo ukončeno dne 17. května 2005 v 18:15 hod.“

Jaký bude dalěí vývoj pražské frekvence 96,2 MHZ? „Další vývoj si zatím nepředstavuju. Soud vrátil licenční řízení Radě, která v něm musí rozhodnout znovu a my jsme nedostali žádnou informaci, kdy by k tomu mohlo dojít. My jsme byli na jednání s RRTV ve věci správního řízení, kde nám šlo o pokutu. Byli jsme vyzváni, abychom podali vyjádření a v rámci tohoto jednání jsme převzali rozsudek,“ upřesnil Harvan.

Po vypnutí Radia Twist zbývá v pražském éteru jen jedna stanice bez platné licence. Jde o pražské Info Radio, jehož licence byla na základě žaloby společnosti Joe Media Městským soudem v Praze zrušena v prosinci loňského roku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .