O budějovickou frekvenci se nakonec ucházejí jen čtyři projekty

V souboji o českobudějovickou licenci nakonec zůstali jen čtyři účastníci. Miroslav Pýcha stáhl žádost své společnosti dada media s projektem Radia Dada. Jeho SIMPLE Music Radio však zůstává stále ve hře. Veřejná slyšení k licenčnímu řízení se uskuteční 11. dubna.

V licenčním řízení o udělení nové licence k rozhlasovému vysílání v Českých Budějovicích, o kterém jsme psali již zde a zde, zůstaly jen 4 projekty. Společnost dada media s.r.o. svoji žádost s projektem Rádio Dada stáhla. Za touto společností stojí Miroslav Pýcha, který však má v licenčním řízení stále jedno želízko v ohni v podobě žádosti společnosti Simple Media s.r.o. Ta předložila projekt SIMPLE Music Radio. K dalším změnám v seznamu žadatelů nedošlo.

Licenčního řízení se tak účastní společnost Broadcast Media s.r.o. Ta by ráda do Českých Budějovic rozšířila vysílání svého Radia Beat. Broadcast Media s.r.o. předmětný kmitočet zkoordinovala a neúspěšně o něj žádala pro dokrytí vysílání svého rádia (viz náš článek Plány Beatu na expanzi do regionů dostávají trhliny) . Nyní se tedy o tento kmitočet uchází v rámci samostatného licenčního řízení.

Tradičním účastníkem posledních licenčních řízení je projekt Radia Hey, v tomto případě Radia Hey České Budějovice. Žádost s tímto projektem podala společnost Posázavské rádio, s.r.o. patřící do mediální skupiny GES.

Dalším žadatelem o licenci je Campus Media s.r.o. s Rádiem A. Jediným společníkem v Campus Media je občanské sdružení Studentská unie ČVUT. Rádio A by rádo nabídlo alternativu k současným stanicím.

A konečně čtvrtým účastníkem licenčního řízení je Miroslav Pýcha, který prostřednictvím společnosti Simple Media s.r.o. předložil projekt SIMPLE Music Radia. To je koncipováno jako rockové rádio s přesahem do dalších žánrů.

RRTV vypsala zmíněné licenční řízení loni 19. prosince, žádosti o udělení licence přijímala do letošního 22. ledna. Předmětem tohoto řízení je udělení licence k rozhlasovému vysílání prostřednictvím kmitočtu České Budějovice 101,2 MHz/200W. Vysílač má být umístěný v nadmořské výšce 386 metrů, výška antény 30 metrů nad zemí. Teoretické pokrytí signálem je 122 tis. obyvatel.

Minulý týden zveřejnila RRTV harmonogram veřejných slyšení k tomuto licenčnímu řízení. Všechna proběhnou ve středu 11. dubna odpoledne v sídle RRTV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .