Info Radiu a Twistu hrozí pokuta za neoprávněné vysílání

Po týdnech nečinnosti vydala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání jasné stanovisko k vysílání Info Radia a Radia Twist, jejichž licence byly koncem minulého roku soudem zrušeny. S oběma provozovateli zahájila správní řízení o udělení pokuty podle § 60 odst. 5 zákona č. 231/2001 Sb. za neoprávněné vysílání. Podle tohoto odstavce může Rada za neoprávněné vysílání uložit pokutu do výše 10 milionů korun.

Rozhodnutí o udělení licence společnosti Radio Twist s.r.o. (Radio Twist) bylo zrušeno na základě žaloby společnosti Max Loyd s.r.o., o něco později přišel další rozsudek, ktyrým byla zrušena licence společnosti Max Loyd (Info Radio) na základě žaloby firmy dada media s.r.o. Ani jedno z těchto rádií na rozsudek nereagovalo a obě dvě dodnes vysílají.

Rada nejprve obě společnosti dopisem vyzvala, aby ji sdělila, zda o verdiktu soudu vědí, a na svém posledním zasedání rozhodla, že s oběma rádia zahájí správní řízení a licenční řízení znovu otevře. Rada také stáhla kasační stížnosti proti oběma rozsudkům Městského soudu v Praze.

Jaký bude další vývoj obou kauz, ovšem zatím nelze ani spekulovat. Místopředseda RRTV Jiří Šenkýř RadioTV řekl, že v případech je mnoho nejasností. „Třeba licence Radia Twist byla udělena na kmitočet 96.1 MHz s výkonem 500W, ovšem od té doby rádio překoordinovalo vysílač na jiný kmitočet a zvýšilo výkon. Je těžké rozhodnout, zda soud vrátil licenční řízení k původnímu kmitočtu nebo pokračovat s rekoordinovanou frekvencí.“

Rada také podle Šenkýře nemá jasno v tom, zda nové licenční řízení zahájit se všemi původními žadateli nebo pouze se současnými provozovateli a žalobci, kteří u soudu dosáhli zrušení rozhodnutí Rady. Každopádně lze z tiskové zprávy vyčíst, že k doplnění údajů v žádosti o licenci byly vyzvány pouze zmíněné dvojice provozovatelů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .