Hey Media zažádala o ochranné známky Radia Preston

O propojení Radia Sázava alias Radia Nový Preston společnosti M-Publicity s mediální skupinou GES se spekuluje od udělení předmětné licence, zástupci obou stran ovšem vždy jakékoliv vztahy popírali. Až nyní vyplaval na povrch první důkaz o jistém vztahu .O propojení Radia Sázava alias Radia Nový Preston společnosti M-Publicity alias NewLine s.r.o. se silnou mediální skupinou GES se spekuluje prakticky od udělení oné licence, zástupci obou stran ovšem vždy jakékoliv vztahy popírali. Až nyní vyplaval na povrch první důkaz o jistém vztahu, když si společnost Hey Media zaregistrovala několik ochranných známek na tuto stanici.

Licenci na provozování Radia Nový Preston získala na jaře společnost NewLine, nástupce firmy M-Publicity, která stejnou licenci získala již v roce 2002 pro Radio Sázava. Původní rozhodnutí ovšem Městský soud v Praze vloni na podzim zrušil a nová Rada pro RTV si musela výběr zopakovat. I napodruhé licenci udělila stejné společnosti, když její žádost podpořil i majitel vysílací kóty a ředitel původního Presstonu Josef Zoch.

Rádio Preston – ze srdce Čech

Přestože se v médiích spekulovalo o tom, že za Sázavou stojí GES Holding, který mj. ovládá TV Prima a síť rádií Hey!, žádný důkaz se nikdy nenašel a představitelé obou stran jakékoliv spojení odmítali. Až koncem května se objevila konkrétní stopa, která ovšem pouze leccos napovídá a žádné majetkové či personální propojení nedokazuje.

Stopa od Radia Nový Preston vede k firmě Hey Media s.r.o., která zastřešuje stanice skupiny Hey! Tato společnost si v květnu na Úřadu pro průmyslové vlastnictví podala žádost o registraci tří ochranných známek ve znění „Rádio Preston – písničky ze srdce“, „Rádio Preston – do pohody i nepohody“ a „Rádio Preston – ze srdce Čech“. U všech tří bylo přitom zažádáno ve skupině (38) rozšiřování rádiových programů, provozování rozhlasového vysílání.

Preston nebo Presston?

„Nevím nic o tom, že by kdokoliv registroval ochrannou známku Radio Preston. Považuji to za nesmysl,“ reagoval na tento fakt ředitel Radia Nový Preston Petr Laštovka. Ředitel sítě Radio Hey! Radim Pařízek pro změnu nereagoval vůbec, na e-mailový dotaz nepřišla za čtyři dny žádná odpověď.

Možné souvislosti naznačuje také ne zcela nepodstatný fakt, že narozdíl od původního Radia Presston, se Radio Nový Preston nechává titulovat pouze s jednoduchým „s“, stejně jako zní ochranná známka. A pokud si poslechnete zkušební vysílání, kromě jinglů „Radio Nový Preston“, uslyšíte i jednodušší znělky „Radio Preston“. Leccos napovídá také hudební formát Nového Prestonu. Stejně jako Radio Hey! Praha, i Radio Preston vysílá výhradně českou muziku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .