Nový šéf rozhlasu oznámil organizační změny, zpravodajství povede Jan Pokorný

Nedávno zvolený nový generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral oznámil první změny na manažerských pozicích. Rozhlas bude mít novou programovou ředitelku, nového šéfa zpravodajství i nového šéfa okruhu ČRo Plus.

Jan Pokorný, foto: Český rozhlas

Jan Pokorný, foto: Český rozhlas

Počet manažerů klesne o 30, budou jen tři řídící úrovně

Další důležitou změnou je zeštíhlení managementu. Počet manažerů Českého rozhlasu klesne ze současných 150 na zhruba 120 a počet řídících úrovní se sníží ze čtyř na tři. Díky tomu by měl rozhlas uspořit desítky milionů korun na mzdových nákladech, které rozdělí mezi další zaměstnance.

Novou programovou ředitelkou rozhlasu se stane Eva Hazdrová-Kopecká, dosavadní moderátorka a hudební redaktorka stanice Vltava, která se rovněž účastnila konkurzu na generální ředitelku. Novým šéfem zpravodajství bude dosavadní ředitel okruhu Radiožurnál Jan Pokorný. Dosavadní šéf zpravodajství Tomáš Pancíř by se měl stát šéfem regionálních stanic v Praze a středních Čechách.

Alexandr Pícha se vrací k novým médiím

Nového ředitele dostane i stanice mluveného slova ČRo Plus. Tu povede Ondřej Nováček. Dosavadní šéf Plusu Alexandr Pícha se vrátí k vedení nových médií. V rozhlase zůstává i Karel Zýka, který byl přechodným šéfem rozhlasu. Ten bude i nadále technickým ředitelem. Komunikaci, marketing a mezinárodní vztahy bude řídit dosavadní tiskový mluvčí Jiří Hošna.

Post ekonomického ředitele bude ještě obsazen. Novou funkcí bude post posluchačského ombudsmana. I tato pozice bude ještě obsazena.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .