Lokální rádio se pokusí zaujmout posluchače progresivní hudbou

Před několika měsíci jsme psali o aktivitách Dušana Vanča, někdejšího programového ředitele slovenské Europy 2 a veřejnoprávního Rádia_FM, jenž nyní pracuje na projektu lokálního rádia pro město Trnava. I zde je patrný příklon k progresivní hudbě.

Vizualizace kulturního nádvoří, odkud bude z proskleného studia vysílat i Trnavské rádio. Zdroj: vizualizace projektu společnosti TRNKA Investments

Vizualizace kulturního nádvoří, odkud bude z proskleného studia vysílat i Trnavské rádio. Zdroj: vizualizace projektu společnosti TRNKA Investments

Původní název Roks nahrazen jednoznačnou identifikací

Nové lokální rádio mělo původně začít vysílat pod názvem Trnava ROKS kvůli spojení s tradicí místních cukříků. Řada posluchačů se však mylně domnívala, že půjde o rockové rádio. Zakladatelé v dubnu upravili název na Trnavské rádio kvůli jednoznačné identifikaci a postupně zveřejnili i showreel hudebních titulů z domácí i zahraniční scény.

A právě zahraniční výběr skladeb je poměrně odvážný. Sází na známé tracky, které se ve slovenských rádiích nevyskytují v dostatečné míře.

Přinášíme nový produkt. Nevím, zda je natolik odvážný, ale v jistém smyslu je určitě jiný. Náš formát je hitový, byť se to na první poslech nezdá. Chceme nabídnout CHR/Rock s přesahem do indie v poměrně citlivém mixu. Jako lokální stanice hodláme budovat image domácího rádia, čímž se jasně vymezíme. Hudba je pouze jednou ze složek,“ říká Dušan Vančo, nyní vystupující jako „ideamaker projektu“.

Nová stanice bude vysílat z proskleného studia z nového kulturního prostoru v centru Trnavy – Nádvorie, priestor súčasnej kultúry. Se spuštěním vysílání na lokální frekvenci 103,9 FM se počítá v letních měsících.

Uvažovaný hudební výběr

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .