Rada ČRo bude volit nového ředitele 30.září

ceskyrozhlasfotomaleAlespoň se tak dohodla na svém dnešním zasedání, program čítal 12 bodů.

Stěžejním tématem byla rekonstrukce hlavní budovy ČRo na Vinohradské 21. Prozatímní ředitel ČRo Richard Medek řekl: „Mezi zadavatelem a zhotovitelem je situace na bodě mrazu.“ Na stavbě se tak prý podílí jen minimum pracovníků a neustále je posouván termín dokončení. Rekonstrukce bude hotova o rok později, než se plánovalo (místo 30.4.2009 vše firma dokončí až 30.3.2010). Zhotovitel požaduje částku 664 milionů, Medek ji chce snížit minimálně o 24 milionů.

Dozorčí komise Rady ČRo se nelíbí srpnový termín aukce žižkovských pozemků, Kasík ji plánoval na 13.srpna. Dozorčí navíc upozorňuje, že má vše probíhat podle posudku z roku 1999. Medek má zpracovat nový posudek. Na tomto bodě programu se shodli bez výjimky všichni radní.

Na přetřes se dostal i současný stav veřejnoprávní instituce. Hana Hikelová bude podle Medka zodpovědná za předvolební vysílání, volbám chce rozhlas věnovat více času. Plnohodnotně se do celého projektu zapojí i krajská studia, ta povedou diskuze s tamními lídry. Pro posluchače se připravuje pět internetových stanic zaměřujících se na folk či jazz.

Co ale zajímalo všechny především je harmonogram volby nového ředitele. Už 12.srpna vyhlašuje Rada výběrové řízení, uzávěrka je plánována na 31.srpna. První neveřejné kolo je na programu dne 23.září, veřejné druhé kolo pak o týden později.

V článku bylo využito on-line zpravodajství serveru Česká média.

Přečtěte si více:
Bude ředitelem ČRo Bobošíková, Fričová, nebo Medek?
DOKUMENT: Kasík chce právní analýzu odvolání
Kasík: Radní za ODS měli jasné pokyny
Václav Kasík končí – Rada ČRo ho dnes odvolala
Václav Kasík: „Tlačí na mě, abych odešel”

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .