Odbory vyzvaly Radu ČRo k rezignaci

ceskyrozhlasvelkyČlenové rozhlasové odborové základní organizace volají po rezignaci kontrolního orgánu Českého rozhlasu.Vytýkají jim soustavnou destabilizaci Českého rozhlasu a zároveň se obracejí na poslance, aby problémovou radu odvolali pokud její členové neodstoupí. Agenturu ČTK o tom informoval předseda odborové organizace Jiří Hubička. Rada ČRo se touto výzvou měla dnes zabývat na rozšířeném předsednictvu, ale výsledek tohoto jednání zatím není znám.

PSALI JSME: Český rozhlas opět bez ředitele, Richard Medek odstoupil

Vyzýváme členy Rady ČRo, aby v důsledku soustavné destabilizace Českého rozhlasu, v důsledku rozhodnutí, která jsou výsměchem a očividnou arogancí jak ve vztahu ke koncesionářům, tak k těm, kteří program Českého rozhlasu vytvářejí, ze svých funkcí odstoupili,“ uvedli odboráři v prohlášení. Odboráři radu kritizují i za to, že odstoupivšímu generálnímu řediteli Richardu Medkovi věnovala zlatý padák v situaci kolem půl druhého milionu korun v situaci, kdy jsou zaměstnanci stavěni před nezbytnost šetřit finančními prostředky, jež pocházejí z koncesionářských poplatků. Medek byl přitom ve funkci jen pět měsíců, a z toho jen dva měsíce svou funkci aktivně vykonával. Zbylé tři měsíce promarodil.

DALŠÍ INFORMACE: Rada ČRo nového ředitele nezvolí, chybí ji jeden člen

Odboráři dodali, že veřejnoprávní rozhlas i za těchto podmínek funguje plynule a kvalitně dál, a proto navodili otázku, zda tedy Český rozhlas generálního ředitele vůbec potřebuje. Veřejnoprávní médium nyní řídí Medkův statutární zástupce Peter Duhan, který byl Radou pověřen na posledním zasedání. Nového generálního ředitele zatím Rada ČRo zvolit nemůže protože má v současnosti pouze pět členů, přičemž ke zvolení jakéhokoliv kandidáta je potřeba minimálně šest hlasů. Radní přesto v souladu se zákonem vypsali výběrové řízení na nového ředitele, není ale jasné, zda se podaří kandidáta vybrat ještě do sněmovních voleb.

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. juko

      I my děkujeme za upozornění.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .