Český rozhlas opět bez ředitele, Richard Medek odstoupil

richardmedekvelkyUVNITŘ PROHLÁŠENÍ ČRO – Zhruba pět měsíců setrval ve funkci generálního ředitele Českého rozhlasu Richard Medek, k 28. únoru odstupuje. Jako příčinu uvádí zdravotní komplikace. Jeho dočasným nástupcem byl jmenován programový ředitele Peter Duhan. Přihlášky mohou kandidáti zasílat do konce dubna.

Českému rozhlasu šéfoval Richard Medek oficiálně od září 2009, ve funkci tehdy nahradil Václava Kasíka, jehož Rada ČRo odvolala kvůli vícero pochybením. Richard Medek byl jmenován prozatímním ředitelem do doby konání výběrového řízení, které podle očekávání vyhrál. Ovšem už krátce po svém oficiálním nástupu musel být hospitalizován, oficiálním důvodem byla náhlá fyzická indispozice. K práci se vrátil v lednu po třech měsících hospitalizace.

PŘEČTĚTE SI: Novým ředitelem ČRo byl zvolen Richard Medek

Předseda Rady ČRo Jiří Florian pověřil dočasným vedením současného programového šéfa ČRo Petera Duhana, právě on byl i Medkovým protikandidátem ve výběrovém řízení na post generálního ředitele a vedl Český rozhlas po dobu Medkovy hospitalizace. Uchazeči o post generálního ředitele mohou zasílat přihlášky do nového výběrového řízení až do konce dubna.

K TÉMATU:
Kolik stanic mluveného slova potřebuje Český rozhlas?
Co může nabídnout Český rozhlas na stanici mluveného slova?

Richard Medek se v poslední době potkal s odmítavým stanoviskem Rady ČRo k jeho novému konceptu. Ke schválení bylo potřeba pět hlasů, Medek získal jenom čtyři. Hlavním cílem bylo šetření a restrukturalizace, návrhl měl rovněž snížit počet odborných ředitelů a sjednotit regionální stanice. Jednalo se přitom o stěžejní část koncepce, s níž byl zvolen do své funkce. V projektu dále usiloval o zvýšení koncesionářských poplatků.

PSALI JSME: Český rozhlas možná zruší stanici Leonardo

Jak uvádí web Česká média, svůj krok chápe Medek jako „akt osobní odpovědnosti vůči sobě i rozhlasu„, odhodlal se k němu po konzulataci s radou a lékaři. Poveření Petera Duhana se setkalo s kladnými ohlasy, v jeho osobě je podle radních zachována kontinuita Českého rozhlasu.

PROHLÁŠENÍ ČESKÉHO ROZHLASU:

Generální ředitel Českého rozhlasu Mgr. Richard Medek dnes předal Radě Českého rozhlasu svoji rezignaci. Z funkce odstoupí k 28. únoru 2010.

Generální ředitel Mgr. Richard Medek rezignoval ze zdravotních důvodů. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeho osobní rozhodnutí, nebude tuto skutečnost Český rozhlas ani odstupující generální ředitel dále komentovat.

Autor článku:

Komentáře (5)

  1. Václav Kadlček

    Rozumný přístup- snížit počet ředitelů, sjednotit regiony- aby si nehrál každý na svém písečku- ale to se těm odborným a regionálním ředitelům nelíbilo a vůbec vedení rozhlasu, a tak stát proti tomu jako jeden člověk- generální ředitel, je namáhavé, když tolik lidí to skolilo. Takže vedení rozhlasu asi není ochotno připustit jakékoli změny, dobře se jim žije v konzervě, nebo jsou spjati s mafií privátních stanic, aby náhodou nevysílalo Wawe. Nevidím důvod zvyšovat poplatky. Když dokáže fungovat těch jejich 30 okruhů, tak ať neříkají že by byly dražší sjednocené regiony.

  2. Barka

    Ředitel je od toho , aby vytáhnul zprasený rozhlas nahoru. O tom jestli to půjde nebo ne musel vědět hned první den a upalovat jinam. Je to neschopnost a nám sebral měsíce
    vysílání. Oznámit za 5 měsíců , že jsem nic neudělal je hrozné. Je to podvod na
    posluchače a jejich těžce vydělané penízky na příspěvky.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .