Je známá trojice kandidátů na ředitele ČRo

ceskyrozhlasnormovanyAKTUALIZOVÁNO – Rada Českého rozhlasu dnes tajně vybírala postupující kandidáty.

Příštím ředitelem Českého rozhlasu mohou být tři pánové – buď prozatímní šéf ČRo Richard Medek, dočasný programový ředitel ČRo Peter Duhan, nebo bývalý generální ředitel Československého rozhlasu Jiří Mejstřík. Rozhodla o tom dnes Rada Českého rozhlasu na svém zasedání.

Rada vybírala ze 17 kandidátů v tajné volbě. Příští týden (30.září) se bude volit definitivní ředitel. Z 8 radních bylo přítomných 7, všichni schodně hlasovali pro Medka a Duhana, pro Mejstříka se vyslovili 4 radní. Ve druhém hlasování prvního kola získal o jeden hlas více než Jiří Franc.


AKTUALIZOVÁNO

Rada Českého rozhlasu zúžila počet uchazečů o post generálního ředitele ČRo na tři kandidáty z původních 17, o nástupci odvolaného Václava Kasíka pak rozhodne koncem září. O tento post se utkají Richard Medek, Jiří Mejstřík a Peter Duhan. V boji o post například neuspěl končící francouzský zpravodaj Jan Šmíd. Zda se jedná pro pány o potěšující zprávu je spíše otázkou. 

Lidové noviny dnes uvedly, že vítěz se kromě komplikované rekonstrukce bude muset potýkat s hrozícím deficitem 27 milionů korun. Původně se přitom mělo hospodařit se ziskem 83 milionů korun. Problémy s rozpočtem nastaly například kvůli souběhu analogové a digitální vysílání, citelnou ztrátou financí je  i prodražující se přestavba historické budovy. V projevech se proto Rada ČRo zajímala zejména o návrhy, jak šetřit.

Ze tří postupivších kandidátů působil Jiří Mejstřík nejproblematičtěji, vytýkáno mu bylo, že podniká s místopředsedou Rady Českého rozhlasu Ladislavem Jíšou, při dnešní volbě byl předsedou volební komise. Jak ale uvedl server idnes.cz, Mejstřík se zavázal, že v případě zvolení z firmy odejde.

O volbě nového ředitele Českého rozhlasu jsme psali:
Rada ČRo bude volit nového ředitele 30.září
Ředitel ČRo se začne volit 23. září. Ten z ČT bude brát víc než čtvrt milionu
Václav Kasík končí – Rada ČRo ho dnes odvolala

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .