Hitrádia o víkendu v rockovém kabátě

kabatAUDIO UVNITŘ – I tento rok přinesou Hitrádia další speciální Rockový víkend. Letos přichystala Hitrádia navíc velké překvapení v podobě živého koncertu.

Minulý rok jsme pro fandy rockovější hudby připravili rockový víkend a ohlasy byly velké. Obrdželi jsme ohlasy, že byste rádi další. Chcete to? Máte to mít. Hned v pátek to začne. Prostě na víkend přitvrdíme,“ oznámila posluchačům Hitrádia Orion moderátorka Nikola Birklenová. Od pátečního odpoledne až do nedělního večera se změní vysílání Hitrádií do rockového stylu.

POSLECHNĚTE SI SELF-PROMOTION: ROCKOVÝ VÍKEND S HITRÁDIEM ORION

Kromě rockový písní si však Hitrádia připravila i další zajímavosti. Těšit se můžete také na rozhovory s českými rockery a ke slovu se dostane i hlavní náplň – živý koncert skupiny Kabát. A nepůjde o koncert jen tak ledajaký, do éteru se dostane „Po čertech velkej koncert„, neboli nejúspěšnější počin skupiny Kabát. Koncert začíná v sobotu úderem osmé hodiny večerní.

Josef Vojtek, frontman kapely Kabát, spolupracoval s Hitrádii i v posledním dni loňského roku, kdy spolumoderoval výroční hitparádu TOP 50. Pokud jste ji nestihli, můžete si ji poslechnout na webu Hitrádia Vysočina. Minulý týden jste ve vysílání Hitrádií mohli slyšet i koncert skupiny Depeche Mode.

Autor článku:

Komentáře (35)

 1. Jose

  Toto je svým způsobem, velice zajímavá informace. Nikoli kladná informace, ale zajímavá informace. Že by se Hitrádia už vyčerpala a už by nevěděla kudy kam ? Není jejich koncepce zcela zbytečně příliš podobná Fajn rádiím ? Na co jsou vlastně Hitrádia ? To se tak dobře daří Rock rádiím ? Budou jim tedy Hitrádia fušovat do řemesla ? Nemělo by více smyslu, když by Media Bohemia, rovnou a z jedné vody, na čisto, přestavěli všechna Hitrádia, na Rock Rádia ? A provozovali v budoucnu pouze Blaník, Fajn rádia, Rock Rádia a Oldies Radio ?

 2. e-jirka

  Jose, myslím že jsi úplně mimo. Osobně mezi Fajn a Hit radii vidím obrovský rozdíl. Vždyť se jedná o naprosto jiný produkt zaměřený na jinou cílovku.
  Fajn radia = něco mezi mimopražskými Kissy a Evropou 2 (k ní teda blíž). Zaměření na „aktuální“ hudbu ve vyšších rotacích.
  Hit radia = něco jako např. Bonton. Hrajou se převážně „starší“ mainstreamové hity, novinky jsou nasazovány až když je z nich hit – žádné experimenty.
  A rockový víkend? Vždyť hráli jen víc lehce rockových skladeb. Zkrátka opravdu jak ten francouzský produkt :)
  Pokud se na to podívám z pohledu byznisu (a rádio byznis je), tak formát hitradií rozhodně místo ve vzduchu má. Jeho zavržení je úplná hloupost.

 3. Jose

  Tak pro mne je to stejné nesmyslné vrzání ať je to Evropa 2 nebo Kiss nebo Černá hora nebo Hitrádia. Prostě nic o ničem. Fajn rádio tady žádný nemáme, takže jsem nikdy v životě žádný neslyšel, ale když jsem se ptal, co to je, tak mi lidi tady na serveru řekli, že něco jako Hitrádia. Tak nebudu rozebírat a nevidím zcela žádný rozdíl jestli je to vrzání z roku 2009 nebo z roku 1989, je to stejně nudný a otravný druh popu, není to ani rock ani folk ani jazz ani elektronika ani ethno ani nic, jen takové popové kolotoče. Bonton už bych byl schopen posuzovat spíše jako pop-rock, tam už jsem slyšel třeba Europe a ne že by to bylo něco extra, ale přeci jen už se to trošku blíží k rocku. Já nic nezavrhuji, oni tady zcela otevřeně říkají, že nějaké rockové víkendy měly ohlas a že tedy asi lidi chtějí stále ještě více rocku, nežli toho kníkání nebo, co to je.

 4. Václav Kadlček

  Jo já bych to ohodnotil kladně. Naladil jsem sice až v neděli večer a zrovna tam jel smoke on the water. Přeci jenom to dokážou spestřit, když vidí úspěch Beatu a Hey v Brně taky stouplo. Na Štědrý den bych řekl, že z těch hitových rádií hráli nejvíc koled. Na tyhle akce by se třebas F1 nezmohla a to omílá pár pových skladeb- Hitka jsou oprotí ní pestrost a má to větší šťávu. Já myslím že hitrádia a rock rádia smysl mají. Mohli by se z hitrádíí stát rockrádia. Rocku je tu už sice dost,beatnická kvalita to sice není, ale aspoň by měl ten náznak rocku kilowaty.. Dobře víme, že hirádia vznikla z regionálek. Černá hora zůstala nezávislá, a řek bych že je to teď ještě větší paskvil, stejně tak zlín. Je sice hezké že hrajou hity 2000, které z hitů chybí na profilovaných, devadesátky k tomu taky jdou, ale jěště tam cpou hity z F1 a různé Žbiry a nakonec se stejně nevyhneš pocitu z E2,Fajnů- to jest hraní Davida Ghety a Akona každé tři hodiny. Ti co zůstali sami se jeví jak amatéři- ČH, Zlín, Krokodýl a jěště vznikají další- Jihlava, Valaško- dyť to stačilo dát Zlín do Meziříčí a je to nastejno, Dobrý den v tom taky jede. No řekni José, zda vůbec ví RCL, co je to rock. Možná si amatéři myslí, že jsou alternativou k hirádiím, jako že nejsou tak svázaní centálními vykonstruovanými playlisty. Zdálo by se že jsou cení, že nejsou vyprofilovaní, že jsou samostatní, ale je to ten největší z kočkopsů. F1, tím že opusila oldies je tam taky.
  Následují rádia se dají seřadit podle průměrného stáří popu:
  Fajnrádio
  E2
  Hitrádio
  Blaník, OK,..

  Pak máme dobře známé rockové, dance, country,..,ještě vyprofilovaný informační Impuls- (na úkor teda hudby, i když ta je též ověřená pro ty masy)
  Ale ti co zůstali sami nejsou nic, snad jen plus, že tam nepotkám Zagorky, i když u toho RCL si nejsu jistý.
  Jediný samotný kdo má cenu a projevila se u něj poslechovost, je Rubi, ale to by nešlo bez náznaku tanečnějšího devadesátkového zaměření.

 5. Jose

  Tento tvůj příspěvek se mně osobně, velice líbil a souhlasím 100% s téměř každým tvým slovem. Polemizoval bych nebo upřesnil bych to pouze v jediné větě. On i Impuls a Blaník jsou svýn způsobem profilace. Oni se orientují na to, co má Blaník ve sloganu, tedy ,,hezky česky“, čemuž u Media Bohemia, říkají pracovně, czech conservative a čemuž zde říkají diskutující, normalizační pop anebo nejnovější výraz, který jsem zde četl, socpop. Takže i oni jsou svým způsobem profiloví, sice mohu tento styl nesnášet, je to uboze založené na nacionalismu a nostalgii po řádu, který zrovna nebyl, pro jiné nejpříjemnějším. Ale profilace to je. Alespoň mezi to, nemíchají jiné věci, třeba takové, co hraje Evropa 2 nebo Kiss. Takže oni určitý tvar mají, sice mně hodně nesympatický, ale mají. Takže opravdu nejhorší jsou ti, co jsi v podstatě velmi přesně vypsal. Prostě, tito ,,venkovští kočkopsi“, jak se jim říká, si někdo prostě myslí, že k rádiu jim stačí, blekotat stále dokolečka, soubor nějakých regionálních informací a o jakémkoli hudebním stylu, nemusí mít ani páru. Tak uplácájí neprosto nejedlé guláše, zcela bez jakéhokoli ladu a skladu, kdy to nemá hlavu ani patu a je to opravdu velice odporné. Vyloženě škoda oněch frekvencí. Že to jde i úplně jinak, dokazují např. rádio GAMA v Mostě, které dokáže být regionální a přitom je špičkovým rockovým rádiem. Stejně tak to umí i Helax, který je také regionální a zase se orientuje na dance, elektroniku atd. Takže samozřejmě, že to jde a že jsou ve státě regionální rádia, co to umí. Ale většina z nich, na to kašle a předvádí opravdu neuvěřitelný hnuj a myslí si asi, že posluchačům stačí ke štěstí příslušnost k nějaké regionalitě. Opravdu neuvěřitelná hovada. Ovšem chyba je především na straně RRTV, nemá takovým naivním a zbytečným věcem, vůbec udělovat licence.

 6. Barka

  Rádio , které udělalo výrazný posun je Rubi, a to k taneční muzice. Jinak je
  zbytečné rozlišovat hitrádia a fajn. Mohu si pustit a zdechl pes. Pro mě osobně
  je důležité , že Beat má rovnocenné rockové rádia Gama A Hey. Pár dnů jsem Hey a
  Gama poslouchal pozorně a jsou špičkové. Každé je trochu jiné , ale hrají velmi
  kvalitní věci. Oproti Beatu se mě zdá, že míň kecají ,a to je sympatické.

 7. Jose

  Tak já mám dojem přesně opačný, že na Hey kecají daleko více nežli na Beatu a že mi kecání na Hey trošičku vadí, ale jinak tam také hrají dobré věci. A Hanou Olomoucko Sky Rock jsi slyšel ? Mají dva vysílače na FM a také to vypadá zajímavě…

 8. Barka

  Jose , také jsem psal , že se mě zdá. Ale to není podstatné. V každém případě máme
  3 špičkové rockové rádia. Sky jsem ještě neslyšel ale hned si ho dám. Jenom dodám,
  že ani zahraniční rockové stanice nejsou o nic lepší. Jenom na některých prakticky
  nemluví a jen hrají. A jdu na Sky.

 9. Jose

  Co třeba Rock Zone ? Tak já si myslím, že je jich v zemi 9. Ale je to RRTV tak idiotsky a nesmyslně přerozdělené, že jsou lokality, kde jdou na FM chytit 4 současně a na druhé straně jsou lokality na FM, kde do dnešního dne, nejde chytit ani jedna z nich…

 10. Barka

  Píšu za sebe a Gamu a Hey považuji zatím za lepší než Zone. Ale to se může změnit.
  Nějak jsou mě blíž. Na netu jde Fill a další , ale to už není nějak pro mne.
  Já mám co se týká rockové stanice své nároky a pokud to nesplňuje na sto procent,
  tak jdu od ní. Také jsem byl asi jediným kritikem Rock maxu a také jím zůstávám.
  Ostatní stanice nemám naposlouchané , ale nic velkého nečekám. Nesouhlasím s V.K.,že
  tu je dost rocku. Pokud nebude stopro pokryté území něčím podobným jako Beat ,
  nemá ani cenu rozebírat , jak na tom jsme. Rock u nás vykročil , ale nějak se mu
  ještě pořád nedaří. Víme čím to je. Tak snad se to co nejdříve rozjede pro všechny.
  Přeju všem rockerům.

 11. Václav Kadlček

  Dost rocku, tím jsem myslel dost stanic, které se rockem zabývají, takže bych neviděl přínos v tom že by se z hitrádií stala rockrádia. Aby se nestalo, že by bylo 10 stanic popových a 11 rockových a pořádný rock by byl stejně jen Beat. Tento stav by byl možná příjemný, ale jiné formáty nic. Beat aspiruje na celoplošku, kostru dokrývačů má i na Moravě v krajských městech, ale jde vidět že jde do okresek. Kdoví jestli bude při tom rozvoji digitalizace a satu pokračovat. Danceři by rádi celoplošně Danceradio, aby byli spokojeni jak rockeři s Beatem. Danceradio má zatím 2 pidivysílače v Praze, takže je na začátku. Na Moravě by mohli být spokojeni s Hellaxem, Freečkem, toť vše. Kissy jsou pro Dancery něco jako Rockádia pro rockery. Takže lze považovat rock jako 2. nejrozšířenější formát po popu. Holt u tebe Barko je vůbec zázrak, že tam dosáhne metalový rockmax, nebo dokonce Hey. Ale bude se tam někdy ladit Country, Wawe? To spíš přijde Beat.

 12. Jose

  Ano je v každém případě dobře, že už zde můžeme konečně po mnoha letech čekání hovořit o rockových stanicích na FM a dokonce máme možnost se pokusit o jejich srovnání. Dříve nic takového nebylo a tuto možnost jsme neměli. Mé řazení je trochu jiné a mám k němu své důvody, ale měním ho, dle toho, co na které z nich zaslechnu, takže tento můj osobní žebříček není ždnou pevnou hodnotou a mění se ze dne na den. Nic méně vypadá takto :

  1) Beat Classic Rock
  2) Radio Gama Most
  3) Oldies Radio Olympic
  4) Rock Zone
  5) Rock Max
  6) Haná Olomoucko Sky Rock
  7) Hey Čechy
  8) Rock Radio (Šumava, Prácheň a Gold)
  9) Čas Rock Třinec

  P.Barka rozhodně není jediným kritikem Rock Maxu na tomto serveru, již mnoho let ho zde pravidelně např. kritizoval zcela oprávněně p.Merhaut. Já naopak jsem asi jediným zastáncem Rock Maxu zde na tomto serveru a tvrdím, že má právo být považován za rockové rádio, protože Heavy Metal i s těmi krev chrlícími odnoži, je prostě právoplatnou podmnožinou rocku. Na víc i když sám nejsem příznivcem Heavy Metalu, ale spíše všeho ostatního, jako 60.let, Hard Rocku, Art Rocku, Jazzrocku, Alternativy, Punku, Indies.
  Tak přesto jsem viděl osobně několik dobrých kamarádů, Rock Maxem, nadšených a prostě i jejich vysíání je vysílání rockové stanice. Pokud já osobně dostanu na výběr mezi Evropou 2, Impulsem a Rock Maxem. Budu volit Rock Max bez sekundy zaváhání. Je pravda, že hrají převážně Heavy, ale slyšel jsem tam osobně i Doors a mnoho dobrých věcí. Jinak je mi bližší názor p.Václava Kadlčka, že rockových stanice je u nás už opravdu dost a mnoho jiných stylů je na tom podstatně hůře a v této chvíli je na tom rock opravdu nejlépe po popu. Nic méně je pravdou, samozřejmě i to, co píše p.Barka. Není třeba aby někde byly 4 nebo kolik rockových stanic. Je potřeba aby všude byla alespoń jedna. Což by byl stav mně milejší od samého začátku. Já mám nyní dostupné dvě. Beat Classic Rock a Hey čechy. Všechny ostatní, přesto, že jsou na FM, mohu pouze přes internet. Tak jsou samozřejmě další, které jsou pouze na netu. Ale bavíme se zde hlavně o českém FM, takže ty pominu. Ano právě proto jsem označil tu informaci za negatevní. Tedy Rock Radia považuji za jedny z nejhorších s jejich přístupem k rocku a proto by mne osobně jejich šíření nijak nepotěšilo. Na druhou stranu samozřejmě, mnou nadnesená výměna Rock rádií, za Hitrádia by v krátkém čase přinesla některé dobré rockové věci i tam, kde dosud nejsou.

 13. Barka

  Zastávám stanovisko , že co propaguji , to hraji. Jestliže Rock max valí metal , tak
  by to mohli také slavnostně oznámit. Moc kamarádů , co vyrostli na rocku žádné
  chrchladla nemusí , takže prostě max za rockovou stanici nepovažují. To je jenom u nás
  v rádiích tak dosrané , že polovina stanic ani neví, co vlastně hraje. A aby
  uspokojili co nejvíce poloposluchačů , tak je každých 5 minut rádio s jiným
  zaměřením. Např. Olympic nelze za rockové rádio považovat. Ani to popové rádio snad
  u nás pořádně neexistuje. Je to všechno smíchané a výsledný pocit z poslechu žádný.
  Když pustím Genesis , slyším Genesis a pustím max a hodinu se poslouchat dá a hodinu ne.
  Tak co vlastně tímhle zamýšlejí? Poslouchám i rádia zahraniční a mají své zaměření
  a také ho propagují. Metalová stanice hraje metal a soft rock Europe. Někdo řekne,
  buďme rádi. Rádi za co? Že za 20 roků tady není možné pokrýt žánrem český dvorek?
  To je ubohé. O country, neřkuli jazzu, který bych vítal, je zbytečné debatovat.
  Dance. Na něm letí milion mladých a není k naladění. Za to je tu deset hitrádií,
  Kissek a fajnů.
  Jinak Max naladím perfektně a Hey mě něco začalo rušit. Ale co je mě to platné,
  když jsem stejně odkázaný na net. To je 20 let úsilí odborníků na FM.

 14. Jose

  No, jo to už jsi zase o úroveň výše. Tedy můžeme být rádi, když můžeme nazvat rádio rockovým, bez ohledu na to, čím se z toho rocku zabývá. Samozřejmě, že správně by mělo být rádio zaměřené na Heavy Metal a rádio zaměřené na Punk a rádio zaměřené na Art Rock atd. Ale tak daleko tedy opravdu nejsme. Tady nazveme rádio alternativním, třeba Wave nebo Radio 1 a přitom jde o směsku všeho možného, jen trochu odlišného. Od rocku, přes elektroniku a ethna až k folku a jazzu. Zase Ethno rádia má ve vysílání vyloženě věci, které by šlo označit za čistý foklk, za obyčejný pop a za obyčejný rock. Takže takto daleko opravdu nejsme aby to bylo až tak to přesné. Oni tady nazvou alternativním i rádio Expres jen proto, že hraje maličko neslyšený pop. Oni tady diskutující dokonce nazvou alternativním rádiem i Radio DJ, jen proto, že hraje trochu méně slyšené dance. Taková jsme my s kulturou ubohá a komunisty zcela zdevastované zem. Radio Oldies tam řadím já. Oni se tak nenazývají. Oni se nazývají Oldies rádiem a jsou jediné Oldies rádio na území ČR, ač se tak má tendence jich nazývat několik. Já je řadím mezi rocková z prostého důvodu, že hrají 60.léta a 70.léta a tehdy světu vládl rock a oni prostě dobrý rock hrají a je jedno zda je to Grand Funk nebo Emerson, Lake and Palmer. Hrají ho tak často a takové staré pecky, které nebývají běžně slyšet ani na Beatu. Takže je tam prostě přiřazuji. Jsou oLdies rádiem hrající vynikající rockovou hudbu. Samozřejmě hrají k tomu i jiné věci z té doby, věci ze Semaforu i nějaké to disko. Ale dobrého roku z 60.let a 70. let je tam hodně. Více nežli jinde. Horší je to podle mne u country rádia, tam je odklon od pravého country někam k českému kotlíkáři, včetně obyčejného českého popu, daleko vyšší. Přesto v absolutní nouzi, jsem nucen chápat a brát je jako country rádio. Takto je to zde zničené.
  Ono mezi námi Hey rockové hity. Teď tam mám, Beat, hrají Hendrixe. V pořádku OK. Vynikající rock. Před chvílí jsem tam měl Hey hráli Lou Reeda, vynikající rock. Ale, co si mám myslet o tom, když na Hey zahrají Richarda Mulera nebo miroslava Žbirku ? Copak ti měli něco společného s rockovou hudbou ??? To patří někam do socpopu a zdá se, že Hey to hraje úplně běžně. Dobře tak Rock Max a Oldies Rádio z toho vyškrtni a seřad schválně ostatní, dle sebe.

 15. Václav Kadlček

  Barka- r. Hey, ladil jsem ho docela v pohodě na dvou frekvencích. 94,4- ta zeslábla nejdřív, zůstal na ní fajn, pak jsem měl jěště tu silnou z Brna Kohoutovic 96,8, ale i tu přehlušila Vltava z Radhoště. No že z těch Kohoutovic je tak dobrý signál, toho si všiml i Beat. Bylo by moc divné, když ze stejné lokality s podobným výkonem Hey dosáhne až ke slovenským hranicím a Beat jen po Slatinu. Já vím že Beat nejede ještě na plno, ale i tak si Hey nemůže dovolit tento riskantní stav. Pochybuju, že Hey tam měl dovolené parametry, teď jde poznat jak to stáhl.

 16. Barka

  Ano 96.8 , když jsem to sbíral vertikálně a dal anténu na správné místo , tak šel
  bez problémů. Že by ta Vltava? 94.4, tam jsou Hity ,ale to nebylo ono. Já se zase
  musím pořádně podívat do hloubky na frekvence a výkony a polarizaci. Uvidíme , kolik
  vykonu bude pro Beat. Také Zlín to mohl víc osolit.Jak bude dobré počasí poletí
  antény na barák. Jose pro mne je to zcela jasné. Hraješ celý den rock, tak jak má být?
  Budu poslouchat. Sereš tam blbiny? Jdi do kelu. Rockové rádio má hrát i art , punk,
  ale metal tam nechci , ten je úplně jinde. Ale úplně. Rock zahrnuje rockové věci
  a metal metalové odnože. Nevím proč to pořád omlouváš . Metal je jinde . Rádio , které
  spřádá jakési pavučiny hudebních směrů , které nejsou nějak příbuznými a rve to hlava
  nehlava , tak co si oněm ´mám myslet. Chce to jedno ,jedno opravdové rockové rádio
  celoplošně. A ne směsku jakousi parkovou. Také je artrock, punk rock a další , ale
  potom je heavy metal , který je od klasiky diametrálně odlišný. U rádia 1 , je to jinak. Já to nevydržím poslouchat ani minutu, ale je potřeba pro velký zájem.
  Gama, Beat,Hey, pro mne jedničky. Zbytek naposlouchám. Ale pokud tam bude hrát něco
  jiného než rock , neberu. Nevím, ale já jsem na Hey Žbirku ještě neslyšel.
  Včera jsem poslouchal Sky a nebylo to nejhorší. Oldies mně nevadí , ba naopak , ale
  jak pořád opakuji celoplošné pravé rockové rádio. Včera večer jsem ležel a poslouchal
  Beat a nenudil jsem se. Takže pánové z rádií ať si v tom udělají pořádek , přestanou
  experimentovat , sostředí se na cílovou skupinu a pošlape to . Ono i v rockových
  rádiích /některých/ je kolikrát rock svátkem.
  Ještě k Václavovi. Já mám teď antény ve stodole se 60 m dlouhým koaxem a chytím dost.
  Ale jelikož budu pořizovat nějaký špičkový tuner , tak to hodím na stožár , tak
  snad ten Beat nějak lapnu. Zdá se mě ale, že ve Zlíně je na frekvenci , kterou mám
  zarušenou. Za chvíli se na to podívám.

 17. Barka

  Ještě přidám k hitrádiím. To je přesný trend dokonce i u některých rock stanic.
  Takže na popovém rádiu bude rock live,. Aha , takže odklon o 180 stupńů. Znamená
  to tedy , že bychom se mohli třeba na Gamě dočkat třeba Akon live? A tak je to u
  drtivé většiny stanic. Takto pracují lidé v rádiích. Tohleto nabíézejí k poslechu.
  Teď rádio začalo večer hrát česky. Mě to nevadí , ale proč přeletují pořád
  sem a tam a nedělají pořádně to , kvůli čemu to konkrétní rádio vzniklo.
  Rádio Apollo je dokladem toho , že během pár let se z původního záměru neudrželo
  vůbec nic a spadlo do hitrádií , které nejsou u nás vůbec zapotřebí.

 18. Jose

  Začnu trochu neobvykle. Totiž tím, že jsem se pokusil se vmyslet do tvé situace. Je fakt, že pokud by mi běžel již několik let stereo Rock Max a prostě Beat by jsem musel poslouchat přes net. Byl bych na Rock Max asi stejně nasranej jako ty nebo p.Merhaut. To je prostě daný fakt. Něco jiného je to u mne, kdy mi už 3 roky běží čistě pěkně bezchybně stereo BEAT a Rock Max si pustím jen tak 1x za 14 dní, něco, co můžu. Takže ta situace je diametrálně odlišná. Jen ještě podotýkám, že Rock Max i v Liberci své posluchače má, samozřejmě nejde o naši generaci, ale o lidi řádově o 20 let mladší. Ovšem zcela a naprosto nesouhlasím s tvým vyjmutím Metalu z rocku. Ano potkal jsem za život x metalistů, co oni sami vyjímali metal z rocku s tím, že jen Metal považovali za ten správný rok, tedy respektive vymetali z rocku všechny ostatní mimo Metalu. I takovéto lidi jsem poznal. Ty jsi opak. Tedy ty vymetáš Metal z rocku. A já jsem někde na tří čtvrtinách, tedy považuji metal za nejstupidnější, nejnudnější a nejkomerčnější součást rocku. Podle mého názoru ztratil zcela jakoukoli revoluční dravost, experimentálnost, barvy atd. Ale nikdy v životě bych si nedovolil ani jedinou větou ho z roku vymetat nebo vyčleňovat, protože prostě součástí rocku je. Napřed prostě se hrálo asi jako Cream a Doors a Rolling Stones, pak se hrálo tvrději jako Black Sabbath a Uriah Heep a Led Zeppelin a pak se hrálo zase tvrději jako Iron maiden, Saxon, Anthrax, Sepultura, Megadeth a nevím co. Prostě do rocku to patří. A přesto, že na Beatu hrají většinou Classic Rock, hrají tam i Heavy Metal a to často. Dnes zrovna hráli třeba Anthrax na přání, sice mne to nikterak netěší, poslouchám jiné věci, ale také mi to ani sebeméně nevadí a nikterak mne to nepobuřuje. Prostě do rocku to patří. Je to naprosto plynulé a smyslpné pokračování Hard Rocku. Prostě je. S tím vůbec nic nenaděláš. Samozřejmě v době, kdy se nějaká Metallica, či co drala na světlo boží, tak dominoval Punk a punkáči řvali nad výtvory Metallica smíchy protože jim to nic neříkalo, to plně chápu a ztotožňuji si v tomto s nimi. Nic méně rock to je a bude. Nebo snad Metal vznikl z dechovky, či českého socialistického popu ? To asi těžko, že ? Je pravdou, že někdy před 30 lety u mne budili pohoršení nebo minimálně nepochopení lidi, kteří byli schopni jedním dechem hovořit a poslouchat Plastic People a druhým dechem hovořit a poslouchat třeba Kiss. Nechápal jsem to, jedno underground, druhé televizní komerce. Nic méně, zestárl jsem mezi tím a dnes už je mi to fuk, oboje je to rock. Tak, že s pochopením budoucího důchodce se dnes dívám v klidu i na metal… co ovšem nesnesu a kde se prostě nedokáži oprostit od toho aby mi to neustále okamžitě nezvedalo žaludek, to je miro žbiro richardo milero a podobné soc postavičky, to mi irituje silně…A to je také důvod, proč tzv. Rock Radia a Hey apod končí u mne na posledních místech z rádií nabízející rockovou hudbu. Řeknu ti to takto, Hey jsem naladil v poslední době 4x. První 2 případy byly hrozné, opravdu tyhle hezky slovensky nerockové hovadiny. Druhé dva případy byly solidní. Ve třetím byli skoro lepší nežli beat, takže jsem si to s chutí vychutnával. V tom posledním byli slušně classic rockový tedy jako Beat, šli Zeppelini atd. Ovšem já nevím, co od nich mohu čekat a kdy tam zase narazím na nějakého vejlupka typu miro žbiro…. na beatu jsem nikdy nic blbého neslyšel… nejhorší co tam snad hrajou jsou z mého pohledu tak katapult… když tam chtěl někdo aby zahráli Elány nebo jak se ta atrapa jmenuje, tak prostě moderátor toho dotyčného slušně vyfakoval, že prostě tohle nezapadá do programu jejich stanice…a to se mi líbí, protože já bych se z nějakého elánu, taky poblil… To jsi si spletl Rock Radio s Radiem Oldies Olympic !!! Slogan Opravdové rockové rádio používají Rock Rádia a je to příšerný slogan zvláště, když tam potom hrají pop. takže já ho překřtil na Opravdové nerockové rádio. Radio Oldies Olympic je něco zcela diametrálně odlišného a jiného. Slogan tuším mají První Oldies rádio v Praze nebo tak nějak. Oni totiž mají jen dvě frekvence jednu v Praze druhou v Táboře. Rock rádia jich mají asi 10 a jsou na 4 místech, kde je i Beat, kterému tam lezou do zelí. neboť mají větší dosah ze silnějších vysílačů, tak celkem úspěšně. I když jsou dost příšerná. Nic méně rock tam hrají. Proto také jsou u mne na konci, že tam mají moc popu. Co se týče Sky Rock od Radia Haná Olomoucko. To je relativně nová věc na FM, kdysi na FM byli, pak je RRTV z FM vyhodila , tak byli jen na netu a nyní jsou na FM znovu v Olomouci a Prostějově mám dojem. Je to poměrně mladé, takže to není ještě zavedené a pořádně rozjeté. Vyčítá se jim,že tam není zatím kontakt s posluchači atd. A že je to zatím ještě takové studené. Nic méně Classic Rock tam hrají a to dobrý, proto jsem tě na ně upozornil. Bohužel stejně jako na Hey a Rock Rádií i na nich se objevil některý značně pofidérní popík. Takže uvidíme, co se z nich časem vyvrbí.

  1. Barka

   Skupiny Iron, Accept , Judas a další mám rád a vůbec mě nevadí. Naprosto konečná
   pro mne je odnož death, speed… Těmhle antirockerům na jméno nepřijdu a řadím je úplně
   na poslední místo , co se hudby týká. Raději dechovku.A to myslím vážně.
   Něco tak odporného snad nevymyslel ani člověk. Belfegoři a spol nemají s rockem
   absolutně nic společného. Tak jako u filmu nemá horor místo u člověka s vkusem. To je
   také odpad a stupidní počin. Takhle je to i u hudby. Já to srovnávám jednoduše podle
   toho , co už bylo odehráno.
   Je zajímavé , že jsem na Hey nikdy Miro a Rišo neslyšel.I když tihle by mě ani nějak
   nevadili. To spíše slizáci typu Landa. Miro hrál v mé nejoblíbenější slovenské kapele
   Modus.

  2. Jose

   Landa mi silně vadí taky a byl tam mám dojem zrovna dneska. Jakož na jednom z těch minulých tam byly třeba i Wanastowi Vjecy, což mi taky extrémně vadí. Tak jako nevyhledávám filmové horrory, stejně jako nevyhledávám stupidnosti typu Rambo a Rocky apod. Tak na druhou stranu takových věcích jako je Alfréd Hitchkok Ptáci a Psycho apod.si snad lze i vážit. Takže někdo se prostě třeba rád bojí, já nevím… Věci jako Slipknot a Venom a já nevím co, mně to nevadí, tedy házím to stejně ostatní věci z Metalu vedle Maiden a Accept atd. do jednoho pytle. Je mi to fuk. Thrash, Speed, Death, Doom, Gothic, Black, Power je mi to prostě fuk, je to nějakej metal. Něco jiného je Hard Core, to vyrostlo nikoli z Metalu, ale z Punku, to je větší legrace. A něco jiného je Industrial ten zase vylezl z Alternativy a ten přímo miluju.

  3. Jose

   Ještě maličkost, mrkni semhle, to je k tomu Hey…

   http://www.radiohey.cz/program/den/1262300400

   Ono totiž tam vpravo v programu máš Moderuje BRNO, Moderuje PRAHA.
   A vidíš tam, že u vás se třeba nekecá, ale u nás se v té době blbě kecá…
   A taky nevím do jaké míry jsou totožné plalisty, takže možná slyšíš úplně jiné Hey nežli já…

 19. Jose

  Ještě něco. Nepochopil jsi pravou podstatu RADIA 1. Udělej pro mne nebo pro sebe prosím tě, něco. Pust si RADIO 1 z toho tvého netového přijímače v sobotu od 11,10 do 13,00. A po té mi sem napiš, co jsi tomu říkal…/Pokud jsem tě správně odhadl, nejen, že to vydržíš ty dvě hodiny poslouchat, ale bude se ti to dokonce tuze líbit./

 20. Barka

  Já to zkusím. Jenom dopředu upozorňuji , že jsem několikrát pustil a připadal jsem
  si jako někde mezi soustruhy a bruskami , takže nevím. Ale já se dokonce nebráním
  ani starému disco a různým jiným. Jak už jsem psal, já si k četbě pouštím Petrov
  nebo i Čas. Mě se u toho bezva čte. Rock by mě rušil, protože něco uslyšíš a začneš
  poslouchat a nečteš . Asi tak. Mě je jasné , že je to alternativa. Ale co je moc,
  to je moc. Teda jednička. Jose ,teď jsem si dal Free bird od Lynyrd. Tohle považuji
  za to nejlepší , co snad je a tudíž mé nároky jsou asi trošku jinde. Ale na druhou
  stranu mezi nejlepší desky co jsem slyšel , řadím Masopust od Nerezu.A pak se v někom
  vyznej. Ale pustím si to.

  1. Jose

   OK. Uvidíš. Neboj, vím, co doporučuji a proč…

 21. Barka

  Samozřejmě metal není jenom Judas. Jde o extrémní směry , které si nezadají spolu
  s texty se zvráceností. Hitchcockova díla, především Psycho je spíše napínavý thriller. Psal jsem o nesmyslech jako Zombie a podobných děsech. Ještě dodám.
  Ty silně nemáš rád Vondráčkovky a já je zrovna také nemusím. A přesně tak to cítím
  ke zpěvákům Landa,Vojtek a spol. Tihle slizouni jdou po penězích tak, že všechno
  odloží v šatně a vyzpěvují Davidovi muzikály. Jaká to proměna z drsného rockera.
  Pan Landa se nám také nějak změnil co čichnul k penízkům. Už nejsou žádná gesta. No a
  tyhlety sračky nesnáším zase já. A k punku, to je fakt švanda. Když zkoukneš někde
  starý koncert a kluky divočáky, tak nálada perfektní. To souhlas.

 22. Václav Kadlček

  Dovolím si ještě technicku poznámku. Přesně tak s tím Hey. Anténa muselA být na konkrétním místě vertikálně a šel čistě. Pokud si to dal půl metra vedle, tak ne že by šuměl, ale nešel vůbec. I když šel bez šumu, tak stereo tuner nepřidal. To u všech šuměcích stanic ještě zvládají stereo (Helax, nebo i z Rakouska) Já si totiž myslím, že zvuk vysílal s povoleným výkonem, ale ještě tam dal hluchou stejnou frekvenci trošku silnější, aby přehlušil ostatní. Za nedostatku rocku chválihodné, ale teď mám Vltavu všude.

 23. Barka

  Je to přesně tak. Já mám barák tak prolezený , že to ani není možné. Přesně vím
  kam a jak postavit. Problémy jsem měl i s Prahou. Budu kupovat nový tuner s jemnějším
  laděním a lepší citlivostí , tak Hey nějak vydoluji. Také hodím anténu na stožár
  a stáhnu Žilinu – Krížava a Nad oborou. Co chytneš za Slováky?
  Ta Vltava tam vleze jenom v horizontálu. Tady je typický příklad , co páni inženýři
  dokážou.

 24. Václav Kadlček

  Slováci u mě: Javořina (stereo), Krížava, BB Suchá Hora (šum) (SRO 1,2,3, dříve takový přepych- rádio FM na 3 kmitočtech, slovenská E2, Fun, Jemné) Nad oborou- dosti zarušený našimi stanicemi- jeden čas jsem tam posluchal rádio_FM, Viva. Takže moje slovenská nabídka nic moc, radši mám přijímač situovaný směr Brno. Směrovou anténu jsem tak dlouho rozmýšlel na FM 4 až si tu frekvenci vzal Beat, takže ani kvůli slovenskému rádiu_FM bych si nepořizoval, bo tam se bude jistě dokrývat.

 25. Barka

  Zajímalo by mě , co a v jaké kvalitě vezmeš z Krížavy. Radiozet jde v pohodě na
  stolním přijímači, jinak Děvín solidně. FUNko na 89.1 , ale ten je více k jihu.
  Ale pokud pootočím , tak také solidně. A co bereš z Brna? FM 4 jedině silně k jihu.
  Jinak pokud dáš Krížavu, měl by ti jít polský Radiozet.

 26. Václav Kadlček

  Ono je te s tím slovenskem věčný boj. Buďto zvítězí signál naší stanice, nebo slovenské při odtupech 0,1 MHZ. Polohou antény u příjmače to se to dá vybrat , tak z Krížavy slušně ve východní části domu radio Zet verzus Fajnradio 94,4 teď nedávno jsem tam měl Devín, ale v Kuchyni jde spíš RUBI 97,1. FUNko je zarušené Padědem 99.3, to už ho radši naladím na 104, ale posluchatelné moc není. Jakkoli se snažím chytat 100,2 Skyrock, tak tam mám spíš SRO Reginu. i 103,5 Sro 1 jde, ale proč bych to dělal, když ho mám ve stereu 103,2 z Javořiny. Z Brna Hády od nelpšího po nejhorší: Petrov, Proglas, Čro 2; ještě se mi tu a tam podaří zjistit, co dávají na Krokodýlu, když tam dám 103,1 kvůli zlínskému Fajnu 102,9; nedávno mě pozdravilo Kiss Hády 88,3 skrz Kroměříž 88,4. 96,8 Hey se v podstatě vytratilo. Ale směr Brno, to jsem myslel kvůli vyškovskému kmitočtu country radia Čas 95,8. Poláky jsem nikdy u nás neslyšel, to bych musel vylézt na 600m vysoký hřeben, který tvoří barikádu na sever. Polské rádia jsem objevil spíš na severních svazích Zlína a to bylo 93 RRFFM, 99,7 PR 3, 103 OPole.

 27. Barka

  Díky. To mě dost pomohlo. Krokodýl,Petrov , Hády, perfektně. Country Čas vůbec.Jo ,Regina ruší Sky.Zítra hodím anténu na příhodné místo a country 95.8
  by mělo jít. No uvidíme. Ale dal jsi mě tip. Dík.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .