Rozhlas s novým zpravodajským webem zaslouží metál

croTento týden představil Český rozhlas novou podobu zpravodajského webu. Místo stránek iŽurnál.cz funguje nová internetová prezentace zprávy.rozhlas.cz, kromě zpravodajství se dočkávám něčeho, co mi zde citelně chybělo – zprávy v angličtině, němčině, ruštině,…

O tom, že Český rozhlas poskytuje kvalitní zpravodajský servis asi žádná. Nyní představila i další přidanou hodnotu – nový zpravodajský portál, řídí jej Kateřina Křenová, bývalá editorka Rádia Česko. Web byl spuštěn už 1.září, oficiálně představen měl být 7.září se startem volebního speciálu, kvůli nejasnostem s termínem konání předčasných parlamentních voleb ale není jisté, zda bude představen právě v tento den.

Nyní už běží na plné obrátky, přesto se stále vychytávají poslední drobnosti. O kontinuální celodenní zpravodajství se starají přes den tři lidé, v noci si ČRo vystačí s jediným. Portál nese heslo: „Slyšet na vlastní oči.“ Informaci přinesl internetový portál idnes.cz. Dále uvádí, že proti projektu byli radní, prý nemá konkurovat zavedeným zpravodajským webům.

 player

 web_zpravyrozhlas

 web_izurnal

Pro náhled klikněte myší

Ptám se však, proč by portál nevyužil zpravodajství, které poskytuje ve vysílání také v textové formě? Vždyť na tom nic není. Podobné praxe se delší dobu drží i veřejnoprávní zpravodajský kanál ČT24. Navíc ČRo uvedlo na svět jednu věc, jež mi na českých webech hodně chyběla.

A to zprávy v angličtině, němčině, ruštině, francouzštině a španělštině. No především jsem rád za první dva jazyky, těmi zbývajícími zatím nevládnu… Ale proč o tom vlastně mluvím. BBC na svém webu produkuje jazykový kurz angličtiny ve velmi zajímavých pořadech, jedním z nich jsou i „Words in the News„. Kvalitní lektor teď čte zprávy i o dění v ČR právě na webu zpravy.rozhlas.cz. Takže mé díky za tento počin směřují do Českého rozhlasu.

Když už jsme u nových webů, tak obměnu provedla TV Prima, re-launch stránek se dočkal web TV Nova. Česká televize už rekonstrukci internetové prezentace provedla letos v únoru.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .