Dožije se Z1 Vánoc?

z1perexmalaLetní prázdniny máme z krku a české televize se předhánějí, jaké lahůdky nám naservírují. Divák se během podzimu může těšit na různé show, estrády, premiéry seriálů i televizních filmů. Odhlédneme-li od nechtěného dítěte R1, k němuž se jeho matka Prima nehlásí, a o kterém, kdyby se občas někde nenapsalo, nikdo neví, máme tady jednu výraznou výjimku – digitální stanici Z1.

Zpravodajský kanál Z1 teprve letos v červnu oslavil své první narozeniny. Už ty však „slavila“ v klidu a tichu. Z1 je v českém televizním rybníku nejtypičtější obětí ekonomické a hospodářské recese. Její plány byly smělé, avšak začaly docházet peníze. Už od svého počátku směřovala Z1 na pomyslném grafu úspěšnosti směrem dolů, někdy strměji někdy méně výrazně.

sinkovskykresbaKromě recese musíme k těžko řešitelnému postavení přičíst i nezničitelnou veřejnoprávní ČT24, která dokáže být v tomto segmentu všeobjímající. Z1 se chtěla soustředit na ekonomiku, ČT24 inovovala ekonomické zpravodajství, svou slabou konkurenci převálcovala a vzala jí vítr z plachet. Diváka nezajímá, koho to napadlo prvního, ale kdo to udělá lépe.

Je jasné, že projekt zpravodajské stanice nevydrží dlouho. Z1 v současnosti hledá novou tvář – říká optimista. Z1 to balí – říká pesimista. Člověk, který není přímo u zdroje informací si může vybrat. Víkendový program bez živého vysílání a  vypnutí webového zpravodajství svědčí spíše pro pesimistickou variantu. Naději ani nepřidá nový web, jenž po snaze o spuštění internetového vysílání suše oznámí, „STRÁNKA SE PŘIPRAVUJE“. Můžeme se ptát: „Na co?“

Vysílání Z1 přes internet
Vysílání Z1 přes internet

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: