Z1 nabíhá do vegetativního stavu – končí internetová redakce i tisková mluvčí a ze Včelné letos nepoběží!

z1logovelkeDigitální zpravodajská stanice Z1 pokračuje v drastických škrtech a úsporách, které by je měly vyvézt z potíží, v nichž se ocitla. Nejnověji končí kompletní internetová redakce i tisková mluvčí Ivana Dubášová. Diváci v jižních Čechách se navíc letos  nedočkají této stanice v lokálním multiplexu společnosti Gimi TV.

Stanice Z1 není v dobré kondici. Nejprve došlo ke snižování stavů zaměstnanců, pak byl generální ředitel Martin Mrnka vystřídán Zdeňkem Šámalem. Nový krizový manažer začal výrazně škrtat a propouštět. Víkendové schéma je plné repríz a divák nenarazí na živé vysílání. Se Z1 se podle informací RadioTV rozloučila více než polovina zaměstnanců.

Nejnověji se úspory projevují v internetové činnosti Z1. K dnešnímu dni skončila kompletní redakce internetového zpravodajství a Z1 tak přestala na svém webu nabízet zpravodajství. Prakticky však webové zpravodajství fungovalo pouze do pátku 28. srpna. Od toho dne se na stránkách Z1 neobjevila žádná nová zpráva. Další výraznou změnou je prázdný post tiskové mluvčí. Ten opustila k 31. červenci Ivana Dubášová. Podle Zdeňka Šámala, generálního ředitele Z1, byl tento post zrušen v rámci restrukturalizace. Komunikaci s médii má nyní na starosti Miroslava Slepičková, asistentka generálního ředitele Z1.

Z1 se letos také neobjeví v lokálním multiplexu, který na jihu Čech z vysílače Včelná provozuje společnost Gimi TV. „Bohužel jsme se pro letošní rok s ohledem na jejich momentální dispozice (Z1, pozn. red.) nedohodli. V průběhu listopadu však budeme jednat o případné spolupráci v příštím roce,“ uvedla pro RadioTV Věra Ernstová ze společnosti Gimi TV.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Ivo Rottenberg

    Když jsem si zahrál na prognostika, že takový bombastický nástup Z1 může vydržet nejvíc rok, měli mě za troubu. Je to jako u svateb. Čím honosnější svatební obřady a hostiny, tím kratší trvání manželství. Asi to není technické vysvětlení, ale většinou sedí. Vzpomínám, jak Alfa byla také hoňo-foňo, až se pro neplacení nájmu musela vystěhovat z Poříčí. A Echo? Totéž. A nikdo se nepoučí. Jen statistika je neúprosná.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: