Rádia na Internetu I.

Je tomu už více než rok, co jsem na našem serveru poprvé hodnotil internetové prezentace našich rádií.
V onom článku jsem tvrdě zkritizoval obě naše celoplošky za to, že o nich na Internetu nenajdeme ani písmenko. Ani ve snu by mne tehdy nenapadlo, že uplyne celý rok a na této trapné situaci se vůbec nic nezmění. Je moc hezké, že pánové ve vedení Frekvence 1 i Impulsu shodně tvrdí, že stránky se už jen dolaďují a každou chvíli budou spuštěny… výsledky jsou více než žalostné. Adresa www.radioimpuls.cz hlási The system cannot find the file specified, adresa www.frekvence1.cz pro změnu HTTP Error 403.
A teď k dalším rádiím, kterým slovo Internet nic neříká. V první řadě je to ostravský Orion. Rádio, které má stabilně poslechovost nad 200 tisíc lidí by snad o sobě něco málo zveřejnit mohlo. To se týká i opavského Hellaxu… ani o něm totiž nenajdeme vůbec nic a úplně stejně jsou na tom olomoucká rádia Haná a Hity. O šumperské Primě snad ani nemá cenu psát…
Když se vydáme na západ, tak najdeme spustu dalších stanic, které na Internetu vůbec neexistují. Jmenovitě jsou to (in alphabetical order) Radio Contact Liberec, Radio Classic FM, Radio Delta, Radio Egrensis, Radio Euro K, Radio Jizera, Radio Karolína, Radio Krumlov, Radio Melody, Radio Most, Radio Šumava a Radio Tep. K nim můžeme s klidným svědomím přidat ještě Radio Agara, Radio Černá Hora a Radiohrad, jejichž prezentace se skládají z loga a adresy.
To nejhorší máme za sebou a můžeme přejit ke kategorii podprůměrných prezentací. To jsou takové, které jsou buď hodně zastaralé anebo naprosto informačně a designově odfláknuté. I tady to vezmu raději podle abecedy: Radio Apollo, Radio Děčín, Radio Presston, Radio Profil a Radio Zlatá Praha.
A nakonec jsem si nechal naši nejstarší hudební stanici. Před rokem jsem její stránky ohodnotil stupněm nejvyšším, ale od té doby se na nich nic moc nezměnilo a dnes by si Evropa 2 podle mne zasloužila něco lepšího. Ale dost bylo kritiky, příště budu hlavně chválit. Přece jen se za ten rok od posledního hodnocení objevilo několik opravdu povedených stráneček. Takže v pondělí pokračujeme…

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: